Aktualności

Akademia

III LIGA: Miedź II na jesień pokazała swoją siłę

23.11.2021, 11:10
Trzecioligowa Miedź II Legnica w rundzie jesiennej bardzo pozytywnie zaskoczyła legnickich kibiców. Druga drużyna naszego klubu osiągnęła bardzo dobry wynik sportowy, a także w jej szeregach pojawiła się spora grupa wychowanków Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, którzy dzięki temu mogli złapać pierwsze szlify w dorosłym futbolu.

Miedź II Legnica osiągnęła znakomity wynik w rundzie jesiennej. Legniczanie zakończyli jesień na 5. pozycji w tabeli III ligi. W 18 meczach, drużyna zgromadziła 34 punkty. Na tę zdobycz złożyło się 10 wygranych i po 4 remisy i porażki. Miedź zdobyła 34 gole, tracąc 20. Co ważne, w ostatnich siedmiu spotkaniach rundy jesiennej, Miedź była niepokonana, notując 5 zwycięstw i dwa remisy. Nikt nie ukrywa, że jest to przede wszystkim zasługa trenera Grzegorza Mokrego, który od początku obecnego sezonu prowadził legnickie rezerwy. Jego znakomita praca została zauważona w Polsce i na dwa mecze przed końcem rundy utalentowany trener przeszedł do Wigier Suwałki, a zespół objął trener Rafał Fościak, który zapisał na swoje konto dwa remisy i tym samym Miedź wydłużyła swoją passę ligowych meczów bez porażki.

Grzegorz Mokry

- To była dobra runda. Nie przypominam sobie, aby zespół rezerw był tak wysoko na półmetku rozgrywek. Należy pamiętać, że dużą rolę w osiągnięciu tego wyniku miał trener Grzegorz Mokry, który praktycznie prowadził zespół przez całą rundę. Cieszy fakt, że w rundzie jesiennej coraz więcej szans otrzymywali nasi juniorzy. Alan Madaliński czy Kornel Karolczak zaliczyli dobre wejścia. Uważam, że na wiosnę szansę otrzymają kolejni młodzi zawodnicy – mówi Rafał Fościak.

Rafał Fościak

Nie sposób nie zgodzić się z trenerem Fościakiem w tej kwestii. To prawda, że w kadrze zespołu w rundzie jesiennej występowali zawodnicy z Akademii Miedzi. Młodsi gracze, którzy mieli łapać pierwsze szlify w seniorskiej piłce, niejednokrotnie stanowili o sile tego zespołu. Jest to znakomity prognostyk na rundę wiosenną. Co ważne, gracze Miedzi II zasilali w trakcie rundy także kadrę pierwszej drużyny i z powodzeniem w niej funkcjonowali.

- Rundę jesienną w wykonaniu drugiego zespołu należy uznać za bardzo udaną pod względem szkoleniowym i wynikowym. Miedź II jest ostatnim etapem szkolenia Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica i jego celem jest przygotowanie zawodników do pierwszego zespołu, dlatego za sukces należy uznać ilość zawodników, która miała możliwość w nim zafunkcjonować. Biorąc pod uwagę okres czerwiec - listopad, czyli początek przygotowań i całą rundę jesienną, przejście krótkoterminowe lub długoterminowe z II zespołu do I zespołu zaliczyło 12 zawodników, a 5 z nich jest po oficjalnych występach. Pod względem szkoleniowym ogromnym sukcesem II zespołu jest również liczba 13 młodych zawodników (2003 i młodsi) z Akademii Miedzi funkcjonujących w procesie treningowym oraz coraz częściej w oficjalnych meczach III Ligi. Warto docenić wynik II zespołu, który rundę jesienną kończy na 5 miejscu. Miedź II jest trzecią siłą ofensywną w lidze oraz czwartą siłą defensywną. Osiągnięty wynik sportowy zapewnia nam solidne fundamenty na rundę wiosenną, której niezmiennym celem będzie przygotowanie zawodników do pierwszego zespołu oraz adaptacja meczowa na poziomie III Ligi dla zawodników Akademii Piłkarskiej Miedzi - podsumowuje Tomasz Syska dyrektor Akademii Miedzi.

W gwoli ścisłości nie sposób nie wspomnieć o Byronie Burgeringu  najlepszym strzelcu jesieni w Miedzi II. Holender, który również w trakcie sezonu został dołączony do pierwszej drużyny, na trzecioligowych boiskach w 17 spotkaniach strzelił 8 bramek i zaliczył 6 asyst. To daje mu 3 pozycję w klasyfikacji strzelców w 3 lidze, gr. III.  Pięć goli dla Miedzi II zdobył Werick Caetano, cztery Grzegorz Bartczak, Tomasz Mamis i Vinícius, trzy trafienia zapisał na swoje konto Filip Balcewicz, dwa Bruno Garcia i Kamil Niewiadomski, a po jednym trafieniu zaliczyli Michał Pojasek i Paweł Tupaj.

Byron Burgering - 8 goli na jesień


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl