III LIGA: Miedź II remisuje z Foto-Higieną

13.11.2021, 16:08
Miedź II Legnica wciąż nie daje się pokonać. Nasi trzecioligowcy tym razem wywieźli remis z Gaci. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1, ale gdyby gracze Miedzi II byli skuteczniejsi mogli wygrać i zdobyć trzy oczka.

W pierwszej połowie bramki nie padły, a najlepszą okazję na otwarcie wyniku miał w 41 minucie Werick Caetano. Zawodnik Miedzi II niestety nie wykorzystał rzutu karnego. Po zmianie stron do własnej bramki trafił Patryk Maciejewski, który po podaniu od Alana Madalińskiego chciał oddać piłkę z powrotem, ale kopnął ją za mocno i ta wpadła do legnickiej siatki. Gdy wydawało się, że gospodarze zdobędą komplet punktów, sędzia główny podyktował drugi w tym meczu rzut karny dla Miedzi, który tym razem skutecznie wykonał Byron Burgering. Dzięki temu Miedź II zdobyła jeden punkt.

- Pozostaje niedosyt. W ciągu całego spotkania byliśmy zespołem, który dyktował tempo gry. Zarówno w pierwszej jak i drugiej połowie wykreowaliśmy kilka bardzo dobrych sytuacji. Cieszy fakt, że mimo nietrafionego karnego oraz straconej bramki, zespół odwrócił losy spotkania – powiedział po meczu trener Rafał Fościak.

Foto-Higiena Błyskawica Gać - Miedź II Legnica 1:1 (0:0)

Bramki: 58 Maciejewski(s)- 81 Burgering (k)

Miedź II Legnica: Madalinski - Balcewicz, Bartczak, Maciejewski - Caetano, Andrzejewski (85 Omuru), Niewiadomski, Pojasek – Kaczmarek (75 Chmielewski), Wysiński (55 Karolczak), Burgering.