Aktualności

Akademia

III LIGA: Miedź II się nie zatrzymuje

30.10.2021, 19:44
Miedź II Legnica zdobywa kolejny komplet punktów. Legniczanie niczym rozpędzona lokomotywa przejeżdżają przez kolejne stacje na swojej trzecioligowej drodze. Tym razem o sile ekipy trenera Grzegorz Mokrego przekonali się gracze MKS Kluczbork.

Gospodarze jako pierwsi strzelili w tym spotkaniu gola. Dokładnie w 40 minucie Nykiel minął jednego z legnickich obrońców i uderzył celnie zza pola karnego.  Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część. W drugiej dominowała już Miedź. W 54 minucie Vinicius trafił w słupek, a dobitkę skutecznie sfinalizował Grzegorz Bartczak. Kolejne dwa gole należały do Byrona Burgeringa. Najpierw Holender po indywidualnej akcji z 61 minuty dał Miedzi prowadzenie, a w doliczonym czasie gry wykorzystał kontrę i podanie Viniciusa uderzając płasko w róg bramki gospodarzy.

- Nasza gra szczególnie w pierwszej połowie nie była płynna. Notowaliśmy sporą liczbę strat, co napędzało zdeterminowanego przeciwnika. Cieszy mnie postawa zespołu w drugiej połowie, gdzie odrabiamy straty i nie dopuszczamy przeciwnika do groźnych okazji. Teraz mamy dwa dni odpoczynku i od wtorku przygotowujemy się do bardzo trudnego meczu ze Ślęzą Wrocław - powiedział po spotkaniu trener Grzegorz Mokry.

MKS Kluczbork - Miedź II Legnica 1:3 (1:0)

Bramki: 40 Nykiel - 54, Bartczak, 61, 94 Burgering

Miedź II Legnica: Soloha - Maciejewski (75 Rajnisz), Bartczak, Andrzejewski, Niewiadomski, Lewandowski, Caetano, Pojasek, Mamis (65 Wysiński), Burgering, Vinicius (89 Karolczak).


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl