III LIGA: Miedź twardsza od Stali – Foto B.Hamanowicz

24.09.2022, 17:56
Miedź II Legnica pewnie pokonała Stal Brzeg. Legniczanie wystąpili w tym spotkaniu poważnie wzmocnieni przez zawodników pierwszego zespołu. Co ważne, ci wykonali swoje zadanie znakomicie, a pierwsze trafienia w legnickiej drużynie zanotował Koldo Obieta, który skompletował klasyczny hat-trick.

Już w 35 sekundzie Narsingh dośrodkował w pole karne, a centrę zamknął uderzeniem głową Dawid Drachal. Goście wyrównali w 9 minucie gry. Celuch z najbliższej odległości trafił do legnickiej siatki. Miedź II mimo straty bramki dalej atakowała. 10 minut później Maciej Śliwa przeprowadził solową akcję, podał do Obiety, a ten płasko i celnie uderzył na bramkę gości. Obieta zdobył trzeciego gola dla Miedzi po upływie kolejnych 10 minut. Tym razem asystował Lehaire.  W 33 minucie meczu Obieta skompletował klasyczny hat-trick, dokładając nogę do dośrodkowania w pole karne. Do przerwy Miedź II prowadziła 4:1.

Po zmianie stron padły jeszcze dwa gole. W 53 min. Kostka znakomicie podał do wchodzącego w pole karne Caroliny, a ten płaskim uderzeniem pokonał bramkarza gości. W 60 min. Dawid Drachal po podaniu od Kobackiego podwyższył na 6:1 i tym samym ustalił wynik tego spotkania.

Miedź II Legnica – Stal Brzeg 6:1 (4:1)
Bramki: 1, 69 Drachal, 19, 29, 33 Obieta, 53 Carolina.
Miedź II Legnica: Abramowicz - Kostka (60 Tauriainen), Matuszek, Orzechowski, Carolina - Naveda (60 Lewandowski), Lehaire (83 Pojasek), Drachal, Narsingh (46 Kobacki), Śliwa (76 Skowron) - Obieta.
Stal Brzeg: Jaskuła – Maj, Wdowiak, Lechowicz, Szymczyk (46 Ograbek), Czajkowski, Niemczyk, Czernysz, Bronisławski, Matusik (46 Siudak), Celuch.