III LIGA: Pewne trzy punkty Miedzi II - FOTO

03.06.2023, 14:33
Miedź II Legnica zdobyła bezcenne trzy punkty w meczu z Polonią Nysa. Mimo, że to goście jako pierwsi otworzyli wynik, Miedź II pokazała prawdziwy legnicki charakter i pokonała ostatecznie zespół z Nysy 3:1, a sytuacji bramkowych z obu stron było o wiele więcej.

Po pierwszej połowie śmiało mogło być 3:3. Zarówno gospodarze jak i goście mieli do tego okazje. Już w 10 minucie Miedź II zdobyła gola, ale okazało się, że z pozycji spalonej. Dwie minuty później bliski powodzenia był Wiktor Bogacz, ale jego uderzenie głową po dośrodkowaniu Sławka było niecelne. Minęła kolejna minuta, a przed szansą na gola stanął Kacper Duda, który przegrał pojedynek sam na sam z Chadałą. W 15 minucie Maciej Rakoczy nie trafił z 11 metrów po podaniu z boku boiska. Pierwszy gol padł dopiero po dwóch kwadransach. Z rzutu wolnego uderzał Radek Luka, Chadała wybił piłkę na rzut rożny, po którym gola zdobył Patryk Perkowski. Polonia długo nie cieszyła się z prowadzenia, bo już w kolejnej akcji do remisu doprowadził Emmanuel Agbor.  Godne odnotowania w pierwszej części było jeszcze uderzenie z dystansu Marcina Garucha, po którym piłka obiła poprzeczkę bramki gości.

Po przerwie Miedź chciała szybko objąć prowadzenie. W 47 minucie gry Michał Pojasek uderzył piłkę głową minimalnie niecelnie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Lepiej pod bramką Polonii zachował się w 54 min. Agbor, który wykorzystał podanie Zalewskiego w pole karne i z 11 metrów umieścił piłkę w siatce. Cztery minuty później Szymon Zalewski był bliski podwyższenia rezultatu po solowej akcji ale minimalnie się pomylił. Kolejnego gola dla Miedzi II strzelił w 66 minucie Błażej Szczepanek. Pomocnik legnickiej drużyny zauważył, że bramkarz gości wyszedł daleko za pole karne, i uderzeniem z połowy boiska przelobował Marciniaka. W samej końcówce goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale Jan Leończyk trafił w słupek z rzutu karnego.

Miedź II Legnica – Polonia Nysa 3:1 (1:1)

Bramki: 31, 54 Agbor, 66 Szczepanek - 30 Perkowski.

Miedź II Legnica: Chadała – Pojasek, Józefiak, Żarkowski, Sławek, Lewandowski (78 Letkiewicz), Szczepanek (88 Dryja), Garuch, Zalewski (78 Poręba), Agbor (88 Kania), Bogacz (60 Stępień).

Polonia Nysa: Marciniak – Redek, Leończyk, Sasin, Pisula, Zimon (83 Kotowicz), Rakoczy (62 Trochanowski), Sikora (62 Kapica), Kudra, Perkowski, Duda (54 Maruszak).