Aktualności

Akademia

Jacek Gurgul: brakowało mi treningów i meczów

25.05.2023, 19:00
Jacek Gurgul pomocnik Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica od pewnego czasu nie występuje w barwach Miedzi ani na boiskach III-ligowych ani w CLJ U19. Powodem była kontuzja, która przydarzyła się temu wyjątkowo walecznemu zawodnikowi. Jacek jest już po urazie i pracuje nad swoim powrotem do gry. Rozmawialiśmy z nim o jego zapatrywaniach na grę w Miedzi, powrocie po kontuzji i różnicach w grze pomiędzy piłką młodzieżową i profesjonalną. Zapraszamy.

Jak aktualnie wygląda twoja sytuacja zdrowotna. W pewnym momencie zniknąłeś z boisk i do dziś nie występujesz w żadnej drużynie.

- Aktualnie już powoli wracam na boisko i myślę, że od następnego tygodnia będę z powrotem trenował z drużyną. Wykluczyła mnie kontuzja biodra, ale dzięki współpracy z Sugamem Mittalem naszym fizjoterapeutą, mogę wrócić szybciej niż było to planowane.

Na pewno szkoda ci czasu, w którym brakowało cię na boiskach. Jak myślisz, czy długo zajmie ci ponowny powrót do formy sprzed kontuzji ?

- Tak to prawda, bardzo mi brakowało treningów i meczów.  Myślę, że nie zajmie mi dużo czasu powrót do takiej formy w jakiej byłem. Okres kontuzji przepracowałem równie ciężko co okres przed urazem.

Ostatnio przed kontuzją, występowałeś zarówno w drugim zespole jak i w CLJ U19. Dla zawodnika jest to spora różnica w jakości gry? Jak mógłbyś porównać te dwie ligi ze sobą ?

- W drużynie seniorskiej wstępowałem dopiero od sierpnia, ale po tak krótkim czasie widać dużo różnic między tymi ligami. W CLJ wszystko się dzieje szybko, masz mało czasu na decyzję, musisz grać na jeden, dwa kontakty i większość osób na boisku posiada to samo doświadczenie. Natomiast w trzeciej lidze dużo zawodników już posiada doświadczenie na wyższych poziomach rozgrywkowych i mają, jak się mówi -  „mądrość boiskową”. Dużo częściej gra jest statyczna i bardziej taktyczna. Jakości zarówno w CLJ jak i w III lidze jest bardzo dużo, ale jednak ciężej się gra na boiskach zaplecza drugiej ligi, właśnie dlatego, że więcej osób ma doświadczenie, którego jeszcze sam nie zdobyłem i czasami mam „juniorskie” decyzje, które są oczywiste dla starszych zawodników.

Twoją grę charakteryzuje przede wszystkim duża intensywność, walka i nieustępliwość. Na boisku nie odpuszczasz nikomu nawet na krok. Skąd u Ciebie takie atuty? Może Twoim zdaniem są jeszcze inne, o których nie wspomniałem? Nad czym na pewno jeszcze musisz pracować abyś był z siebie bardziej zadowolony ?

- Od zawsze pamiętam, że na boisku dawałem z siebie wszystko. Dlaczego ? Może dlatego, że piłka to jest coś, co kocham i byłbym na siebie zły jeżeli bym odpuszczał lub nie dawał z siebie 100%. Nie mam takich atutów jak wzrost, czy super siła, dlatego myślę, że moim  charakterem nadrabiam te braki. Jest wiele rzeczy nad którymi stale pracuję aby były lepsze i zawsze można być lepszym, nieważne na jakim poziomie jesteś. Uważam, że gra z przeciwnikiem na plecach i długie podania, to jest coś, co jak bym poprawił dałoby mi to większą jakoś boiskową.

Dziękuje za rozmowę.

- Dziękuję


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/