Aktualności

Akademia

Jacek Kanas drugim trenerem Miedzi II Legnica

01.07.2024, 20:00
35-letni szkoleniowiec dołącza do sztabu rezerw Miedzi Legnica jako drugi trener. Były już sternik Łużyc Lubań zastępuje na tym stanowisku Mateusza Wietrzaka, który po 7 latach opuścił szeregi "Miedzianki".

Trener Kanas jest bardzo dobrze znany legnickiej publiczności. W 2022 roku przez całe dwanaście miesięcy prowadził treningi z ramienia Szkółki Techniki Fundamentalnej z najbardziej utalentowanymi zawodnikami wszystkich grup wiekowych Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Ponadto pracował w Mewie Kunice, a od stycznia 2023 roku, z sukcesami, prowadził Łużyce Lubań.
 
- Jest to dla mnie duże wydarzenie. Cieszę się, że będę mógł pracować w profesjonalnym sztabie. Rola drugiego trenera jest bardzo ciekawa i za wszelką cenę będę chciał dać z siebie jak najwięcej. Cenię sobie współpracę z trenerem Łukaszem Bulińskim, mamy teraz okazję trenować najlepszych niekontraktowych piłkarzy na Dolnym Śląsku w ramach rozgrywek UEFA Regions Cup. Odchodząc z Łużyc miałem poczucie, że zostawiam bardzo dobry zespół, ale wracam do rodzinnego miasta i klubu, którego jestem wychowankiem, co daje mi niezwykłą motywację do dalszej pracy, już na szczeblu III ligi. To kolejny krok w mojej przygodzie trenerskiej, dzięki któremu będę mógł złapać doświadczenie w pracy na wyższym poziomie niż dotychczas - mówi trener Jacek Kanas.
 
Witamy z powrotem i życzymy samych sukcesów w barwach "Miedzianki"!
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-cc.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/