Aktualności

Klub

Jarosław Skrobacz trenerem Miedzi Legnica

30.07.2020, 14:20
Miedź Legnica ma nowego szkoleniowca. Zespół ze Stadionu im. Orła Białego w nowym sezonie Fortuna 1 Ligi poprowadzi trener Jarosław Skrobacz, który ostatnie 4 sezony spędził w GKS-ie Jastrzębie.

52-letni Jarosław Skrobacz karierę trenerską rozpoczął w 2010 roku w pierwszoligowej wówczas Odrze Wodzisław Śląski. Następnie w roli asystenta pracował w występującym na zapleczu Ekstraklasy GKS-ie Katowice. Prowadził również Naprzód Rydułtowy oraz Pniówek 74 Pawłowice. Ostatnie cztery lata spędził natomiast w GKS-ie Jastrzębie, z którego odszedł na początku lipca. Górnośląski klub rok po roku wprowadził z III ligi do Fortuna 1 Ligi, w debiutanckim sezonie na zapleczu piłkarskiej elity zajmując 5. miejsce w tabeli. W zakończonym sezonie do przerwy spowodowanej koronawirusem GKS był także jedną z rewelacji sezonu, długo plasując się w ligowej czołówce. Pod koniec sezonu trener Skrobacz zrezygnował jednak z pracy i od nowego sezonu obejmie posadę szkoleniowca Miedzi.

- Pierwsza liga to bardzo wymagające rozgrywki, a nowy sezon zapowiada się na bardzo trudny i emocjonujący. Dlatego szukaliśmy trenera doświadczonego, który doskonale zna realia tego poziomu rozgrywek, a jednocześnie będzie miał długofalową wizję pracy. Zespoły prowadzone przez trenera Skrobacza grają ofensywnie, agresywnie, z charakterem i są bardzo dobrze zorganizowane. Jesienią dwukrotnie – w Pucharze Polski i w 1 lidze – mieliśmy bardzo ciężką przeprawę z Jastrzębiem. Właściwie oba mecze mogliśmy przegrać. Cieszę się, że trener Skrobacz dołączył do Miedzi. Nie postawiłem mu konkretnego celu sportowego, ponieważ naszym nadrzędnym celem jest teraz gruntowna przebudowa i odmłodzenie zespołu. Zobaczymy, jak przebiega ten proces i nasze plany sprecyzujemy z czasem. Tego czasu do startu rozgrywek jest mało, ale trener Skrobacz ma świetne rozeznanie na rynku i konkretny pomysł na drużynę. Już rozpoczęliśmy rozmowy z zawodnikami, których chce pozyskać. Liczymy też na to, że trener przyjrzy się młodym zawodnikom z Akademii, bo lubi i nie boi się pracować z młodymi – tłumaczy Andrzej Dadełło, właściciel Miedzi.

Dlaczego trener Skrobacz przyjął ofertę Miedzi? – Po długiej pracy w Jastrzębiu bardzo ważnym czynnikiem było dla mnie, by w nowym klubie móc skupić się wyłącznie na sprawach sportowych. Miedź organizacyjnie gwarantuje taki komfort pracy. Przed podpisaniem umowy zasięgnąłem zdania kilku trenerów, którzy pracowali tu przede mną i były to bardzo pozytywne opinie. Nie pozostaje mi nic innego jak odwdzięczyć się za te doskonałe warunki i spełniać marzenia kibiców Miedzi – mówi Jarosław Skrobacz. Jakiej Miedzi mogą się spodziewać kibice pod jego wodzą? – Lubię grać ofensywnie, odważnie, bo uważam, że po to gramy w piłkę, żeby strzelać bramki i dawać radość kibicom. Jeśli remisujemy, to wolę 2:2 i duże emocje niż nudne 0:0 – mówi trener, który z Miedzią związał się roczną umową, z opcją przedłużenia o kolejny rok. 

Asystentami trenera Skrobacza będą Wojciech Łobodziński i Jan Woś, a w zakresie przygotowania motorycznego klub będzie współpracował z doktorem Bartoszem Ochmannem z wrocławskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Trenerem bramkarzy pozostanie Aleksander Ptak.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl