Aktualności

Klub

Kibice Miedzi zwiedzili stadionowe muzeum – Foto, Video

20.05.2024, 08:00
W miniony piątek kibice naszego klubu mieli okazję do zwiedzania zakamarków Stadionu Miejskiego im. Orła Białego. Miedź Legnica wraz z legnickim OSiR-em zaprosiła kibiców na nietypową Noc Muzeów, która okazała się atrakcyjną formą spędzenia wieczoru dla legniczan.

Noc Muzeów z Miedzią Legnica była znakomitą okazją do zwiedzenia zakamarków Stadionu Miejskiego im. Orła Białego. Kibice, którzy w trzech grupach zwiedzali nasz obiekt, mieli okazję zapoznać się z pomieszczeniami klubowymi, trybuną, w której na co dzień przebywają piłkarze pierwszej drużyny oraz pomieszczeniami wykorzystywanymi przez Miedź podczas dni meczowych.

- Jest świetnie. Nie sadziłem, ze jest tu tyle ciekawych pamiątek piłkarskich z życia Miedzi – powiedział nam jeden z kibiców, który tego dnia nie odmówił sobie zobaczenia klubowych pieleszy.
 
Spotkanie z kibicami Miedzi Legnica poprowadził Krzysztof Piotrowski, który okazał się niezastąpiony w roli kustosza. Popularny „Łysy” prowadził naszych fanów po poszczególnych stacjach zwiedzania z należytym humorem oraz wieloma ciekawostkami dotyczącymi poszczególnych eksponatów.
 
Nasi goście mieli okazję zobaczenia pamiątek z początków funkcjonowania klubu, a także tych związanych z największymi sukcesami jak zdobycie Pucharu Polski w 1992 roku oraz dwoma awansami Miedzi do Ekstraklasy. Poza tym, każdy mógł zobaczyć trybunę, w której codziennie przebywają nasi piłkarze oraz trenerzy. Dodatkowo nie zabrało okazji do wzięcia udziału w konkursach z nagrodami, konferencji prasowej z pytaniami oraz wejścia do szatni meczowej i na murawę legnickiego stadionu.
 
- Było świetnie. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu zwiedzania. Po tak dużej frekwencji wyraźnie widać zainteresowanie naszych kibiców historią tego klubu oraz jego osiągnięciami. Każdy znalazł coś dla siebie. Zarówno najmłodsi kibice jak i ci, którzy są z Miedzią od dawna. Cieszę się, że miałem okazję zaprezentować zbiory pamiątek, które udało mi się zgromadzić w klubowych pomieszczeniach. Dziękuję wszystkim za tak liczne odwiedziny i zapraszam ponownie – mówił po Nocy Muzealnej Krzysztof Piotrowski.
 
Wszystkim naszym gościom serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy serdecznie do kolejnych odwiedzin. Prezentujemy pełną galerię zdjęć z tego wydarzenia, a także materiał filmowy Miedź TV.
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/