Aktualności

Klub

Legniczanie już trenują

08.01.2020, 14:00
Piłkarze Miedzi rozpoczęli dzisiaj przygotowania do rundy wiosennej w Fortuna 1 Lidze. Rano zawodnicy przeszli badania lekarskie, a o godz. 11 spotkali się na pierwszym w 2020 roku treningu.

W inauguracyjnych zajęciach uczestniczyło 22 piłkarzy. Indywidualnie trenował Jan Ostrowski. Na boisku po raz pierwszy z zespołem spotkał się pozyskany zimą Josip Šoljić. Kilku graczy w Legnicy pojawi się w późniejszym terminie. Nemanja Mijusković i Valerijs Sabala dołączą do zespołu jutro, natomiast Artur Pikk i Omar Santana w piątek. 16 stycznia wznowi treningi Marquitos, który kończy rehabilitację po zabiegu. Natomiast Aboubacar Sidiki Condé wciąż leczy kontuzję.

- Jeszcze nie jesteśmy w komplecie, ale na dniach wszyscy dołączą i powoli kadra będzie kompletna. Czeka nas duża rywalizacja, z czego bardzo się cieszymy. Myślę, że jakość będzie zdecydowanie wyższa  niż jesienią – zauważa trener Dominik Nowak.

Pierwsze dni upłyną legniczanom na badaniach oraz treningach wprowadzających. Pierwszy sparing czeka zielono-niebiesko-czerwonych 16 stycznia. Wówczas zmierzą się ze Śląskiem Wrocław. 9 lutego zespół wyleci na zgrupowanie do Turcji.

- Na pewno brakowało treningów i piłki. Teraz musimy ruszyć z kopyta i dawać z siebie wszystko na każdym z treningów. Badania nie są uciążliwe, bardziej jest to dla nas pomocne, żeby pilnować się w czasie wolnym. Jak do wszystkiego podchodzi się ze zdrowym rozsądkiem, to nie ma problemów – mówi napastnik Patryk Makuch.

PLAN ZIMOWYCH PRZYGOTOWAŃ MIEDZI:
8 stycznia – rozpoczęcie przygotowań
10 stycznia – badania wydolnościowe
16 stycznia – sparing ze Śląskiem Wrocław
25 stycznia – sparing (rywal do ustalenia)
1 lutego – sparing z Odrą Opole
7 lutego – sparing z Chrobrym Głogów
9 lutego – wylot do Turcji
21 lutego – powrót z Turcji
28 lutego - inauguracja rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna