Aktualności

Akademia

Łukasz Buliński: - Podchodzimy do tego spotkania pełni nadziei

23.02.2024, 10:00
Już w najbliższą sobotę drugi zespół Miedzi Legnica zmierzy się z Górnikiem Polkowice w finale Pucharu Polski Podokręgu Legnica. Start pucharowego spotkania o godzinie 13:00 w Polkowicach.

W tym sezonie Górnik Polkowice zmagania w okręgowym Pucharze Polski rozpoczął od IV rundy. W pierwszym swoim spotkaniu pewnie pokonał zespół Gwardii Białołęka 6:0. W ćwierćfinale ekipa z Polkowic trafiła na Iskrę Księginice. Również i w tym spotkaniu podopieczni Enkeleida Dobiego nie mieli problemów i wygrali 4:0. W półfinale zielono-czarni zmierzyli się z Górnikiem Złotoryja, pokonując podopiecznych Krzysztofa Kaliciaka aż 6:2 i tym samym meldując się w finale. 
 
W tej samej rundzie co Górnik do gry wkroczyła druga drużyna "Miedzianki", która rozpoczęła rozgrywki z wysokiego "C". Rezerwy Miedzi Legnica bardzo wysoko pokonały Spartę Grębocice, aż 11:0. W ćwierćfinale los skrzyżował drugą drużynę zielono-niebiesko-czerwonych z trzecią ekipą Miedzi Legnica. Rezerwy nie pozostawiły cienia przypadku i pokonały swoich młodszych kolegów 5:1. W meczu półfinałowym podopieczni Łukasza Bulińskiego natrafili na Prochowiczankę Prochowice, bez problemu pokonując ekipę GKS-u 7:1.
 
Jak dotychczas jedyne spotkanie pucharowe w XXI wieku pomiędzy Miedzią II a Górnikiem zostało rozegrane 20 kwietnia 2016 roku w ramach finału okręgowego Pucharu Polski sezonu 2015/2016. Wówczas "Miedzianka" w Polkowicach pokonała Górnika 1:0 po trafieniu Adriana Woźniczki w 79 minucie meczu. 

Zapraszamy na rozmowę z trenerem Łukaszem Bulińskim, który przedstawia swoje przemyślenia przed sobotnim  finałem.
 Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/