Aktualności

Klub

Mariusz Zasada: jest „sprężarka” w drużynie

14.05.2012, 14:59

zasada-ruch.jpgW meczu z Ruchem prezentował się bardzo dobrze w obronie, a na dodatek popisał się kapitalną asystą przy golu Zbigniewa Zakrzewskiego. – Chciałbym, żebyśmy wygrali wszystkie trzy mecze, jakie nam zostały do końca sezonu. Wówczas awans do I ligi smakowałby naprawdę dobrze – mówi Mariusz Zasada, obrońca Miedzi.

Mecz z Ruchem Zdzieszowice musieliście wygrać i zrobiliście to w pięknym stylu!

MARIUSZ ZASADA: - Nie da się ukryć, że jak mamy nóż na gardle, to jest w drużynie większa „sprężarka”. Nie wiem, dlaczego tak jest. Naprawdę chcemy wygrać każdy mecz, ale tak się składa, że w dobrym stylu wygrywamy właśnie te ważne pojedynki. Inna sprawa, że lepiej prezentujemy się w Legnicy, przy fajnym dopingu naszych kibiców. Tutaj gramy efektownie, z polotem, strzelamy dużo bramek, wszystko nam wychodzi – aż chciałoby się wszystkie mecze grać na własnym boisku (śmiech).

Trener Baniak bardzo chwalił zespół Ruchu za organizację gry, ale na boisku praktycznie nie pozwoliliście rywalom się rozpędzić.

- W porównaniu z meczem w Zdzieszowicach z jesieni, rywale tym razem chcieli grać w piłkę, a nie myśleli tylko o bronieniu się całym zespołem. Dzięki temu mieliśmy więcej miejsca na rozgrywanie piłki i wpadły z tego cztery bramki, a mogło nawet wpaść więcej, bo okazji nie brakowało. Myślę, że mecz był ciekawy i mógł się podobać.

Przed wami trudny mecz w Toruniu z Elaną, która w ostatniej kolejce zabrała dwa punkty Bytovii…

- To jest już nasz czwarty taki mecz, na który jedziemy podbudowani zwycięstwem. Trzy razy skończyło się to stratą punktów i kolejny raz nie możemy sobie na to pozwolić. Chciałbym, żebyśmy wygrali wszystkie trzy mecze, jakie nam zostały do końca sezonu. Wówczas awans do I ligi smakowałby naprawdę dobrze.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna