Aktualności

Akademia

Michał Rogowski drugim trenerem w sztabie Miedzi Legnica U17

04.07.2024, 16:00
43-letni szkoleniowiec Michał Rogowski dołącza do sztabu jako drugi trener Miedzi Legnica, która w sezonie 2024/2025 będzie występować w Centralnej Lidze Juniorów.

Trener Rogowski posiada bardzo bogate CV. Na przestrzeni lat odbył wiele stażów w największych klubach Europy. W Hiszpanii zbierał doświadczenie w Atletico Madryt i Athletic Bilbao, zaś w Portugalii w Benfice Lizbona. Poza szlifowaniem swojego warsztatu na Półwyspie Iberyjskim, taką samą możliwość otrzymał w Holandii w PSV Eindhoven oraz w Ajaksie Amsterdam. Najwięcej czasu spędził jednak w Anglii. W latach 2017-2019 pracował w Leicester City U10, następnie na kolejne dwa lata trafił do Peterborough United FC Academy, a następnie do Norwich City. Od czerwca 2022 roku był pierwszym trenerem Górnika Polkowice U15 i U17. Podczas swojej pracy w Polkowicach pełnił funkcje koordynatora akademii.
 
- Bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do Miedzi Legnica jako drugi trener w zespole U17. Od trzech lat śledzę rozwój Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica i muszę przyznać, że świetnie on się prezentuje. Jako osoba ze sporym doświadczeniem i wizją szkolenia zawodników wyciągniętą z zagranicznych stażów, czuję, że jest to idealny projekt dla mnie. Praca tutaj to duże wyzwanie życiowe i dlatego podchodzę do tego przedsięwzięcia niezwykle profesjonalnie i wręcz fascynuje mnie długofalowość tej inwestycji - mówi Michał Rogowski.
 
Witamy na pokładzie i życzymy sukcesów w barwach "Miedzianki"!

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-cc.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/