Miedź II Legnica zagra w finale Okręgowego PP

13.10.2021, 19:45
Podopieczni trenera Grzegorza Mokrego awansowali do finału Okręgowego Pucharu Polski. Miedź II po zaciętym meczu ostateczny awans musiała wywalczyć w konkursie rzutów karnych.

Po pierwszej połowie legniczanie prowadzili 1:0 po goli Kacpra Andrzejewskiego z 23 minuty. Legniczanie krótko rozegrali rzut rożny, piłka trafiła pod nogi Andrzejewskiego, który płaskim uderzeniem trafił do siatki. Chrobry do remisu doprowadził w drugiej połowie. Po faulu Eryka Rajnisza w 71 minucie, Pieczarka przymierzył idealnie w okienko z rzutu wolnego i zrobiło się 1:1.

O awansie do finału zadecydowały rzuty karne. Miedź po trafieniach Caetano, Wysińskiego, Żarkowskiego, Lewandowskiego i Viniciusa okazała się lepsza i wygrała 5:4 przypieczętowując awans do finału.

- Był to słaby mecz w naszym wykonaniu. Drużyna Chrobrego była bardzo zmotywowana i agresywna w grze obronnej i to sprawiło, że mieliśmy sporo problemów z dobrym budowaniem ataków. W grze obronnej też nie graliśmy tak dobrze jak w ostatnim meczu ligowym i dopuściliśmy przeciwnika do kilku groźnych sytuacji. Największy pozytyw, to dobrze egzekwowane rzuty karne i awans do finału regionalnego Pucharu Polski - ocenił spotkanie Grzegorz Mokry trener Miedzi II.

Chrobry II Głogów – Miedź II Legnica 1:1 (0:1) rz.k. 4:5

Bramki: 71 Pieczarka – 23 Andrzejewski

Chrobry II Głogów: Michalak - Malczuk, Zarówny, Wawrzyniak, Jandziak, Pieczarka, Galas (66 Jurgo), Zygmunt (68 Bartecki), Antkowiak (60 Marciniak), Krawiec, Jóźwiak (66 Siudak).

Miedź II Legnica: Madaliński - Maciejewski, Andrzejewski, Rajnisz, Niewiadomski, Lewandowski, Caetano, Burgering (86 Chmielewski), Wysiński, Mamis (46 Żarkowski), Vinicius.