Aktualności

Akademia

Miedź II w sobotę rozpoczyna sezon

03.08.2022, 13:00
W nadchodzący weekend Miedź II Legnica rozpocznie rozgrywki nowego sezonu III Ligi, grupy 3. Podopieczni trenera Huberta Łysego mają za sobą okres przygotowawczy, w którym skupiali się na poszczególnych aspektach gry. Pierwszym ligowym rywalem Miedzi II, będzie LKS Goczałkowice-Zdrój. Przed pierwszym spotkaniem rozmawialiśmy z Hubertem Łysym, trenerem naszych trzecioligowców.

Okres przygotowawczy dobiega końca. Co udało się wypracować?

HUBERT ŁYSY: - Mocno pracowaliśmy nad defensywą. Nad fazą obrony w strefie niskiej i średniej. Poza tym nad skracaniem i odpadaniem. Również nad grą 1 na 1 w obronie, bo tu znajduje się klucz do wygrywania. Jak nie będziemy tracić bramek, nie będziemy przegrywać. Na tym skupiliśmy się podczas przygotowań.

Wśród zawodników, którzy przygotowywali się z naszym zespołem do sezonu było wielu testowanych graczy. Jak wypadli?

- Przez pierwsze dwa tygodnie przewinęło się kilkunastu zawodników testowanych. Spośród nich mamy nadzieję, że uda nam się zatrzymać trzech graczy. Prowadzimy aktualnie rozmowy z ich klubami. Mam nadzieję, że już w sobotę wyjdą na boisko.

LKS Goczałkowice to zespół, który w ubiegłym sezonie miał dwa oblicza. Teraz w okresie transferowym trochę też się tam pozmieniało. Co wiecie o swoim pierwszym rywalu przed meczem?

- Właśnie próbowaliśmy zebrać jak najwięcej informacji na ich temat. Jednak sparingi jakie rozegrali, poza meczem z Górnikiem Zabrze, to były przeciętne zespoły czwartoligowe. Goczałkowice wygrywały te sparingi dość wysoko, a przez to ciężko ocenić czego się po nich spodziewać. Wiemy, że grają w bardzo podobnym systemie co my i pod to będziemy się przygotowywać.

Nie da się ukryć, że będzie to pierwszy mecz „nowej” Miedzi II, złożonej przede wszystkim z młodych graczy Akademii Piłkarskiej Miedzi oraz kilku graczy szerokiej kadry pierwszego zespołu.

- To prawda. Mam nadzieję, że trener Łobodziński dostarczy nam kilku graczy na mecz z Goczałkowicami, bo jak pokazał mecz z rezerwami Pogoni Szczecin, ci zawodnicy dają ogromną jakość i pomagają nam zrobić dobry wynik. Młodzi gracze przy nich nabiorą większego doświadczenia. Super byłoby dobrze wystartować, zdobyć trzy punkty i przygotowywać się spokojnie do kolejnych meczów.

Gdzie mierzymy w tym sezonie? Na pewno głównym celem będzie utrzymanie, ale czy gramy o coś więcej?

- Powiedziałem przed sezonem, że chciałbym żebyśmy złapali środek tabeli, aby nie martwić się pod koniec sezonu o utrzymanie i ogrywać młodych zawodników, których mamy w kadrze. To jest nasz cel - rozwijać ich po to, by w przyszłości najlepsi z nich mieli szansę trafić do pierwszej drużyny Miedzi.

Kadra Miedzi II Legnica na rundę jesienną sezonu 2022/23

Bramkarze: Oliwer Biegajło (2005), Wiktor Lipiec (2005).

Obrońcy: Bartosz Jabłonka (2005), Filip Kukuła (2004), Marcin Orzechowski (2004), Michał Pojasek (1998), Eryk Rajnisz (2002).

Pomocnicy: Kacper Chmielewski (2004), Adam Fraska (2003), Marcin Garuch (1988), Kacper Klimkiewicz (2005), Hubert Kwolek (2004), Wesley Omuru (2005), Tomasz Mamis (2003), Maciej Wojtak (2004), Błażej Żarkowski (2002).

Napastnicy: Wiktor Bogacz (2004), Graham Metuk (2002), Emmanuel Agbor (2003).


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna