Aktualności

Akademia

Miedź II w środę zagra o finał Okręgowego Pucharu Polski

12.10.2021, 13:10
Drużyna trenera Grzegorz Mokrego ma przed sobą dwa mecze w ciągu tego tygodnia. Najpierw w środę legniczanie zagrają w Głogowie z rezerwami Chrobrego o finał rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Legnica, a następnie w sobotę wyjadą do Tarnowskich Gór na mecz 3 ligi. Na tę chwilę nasi trzecioligowcy rozpoczynają operację pt. Chrobry II.

Miedź II awansowała do półfinału tegorocznych rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski po pokonaniu Jaworzanki II Jawor 8:0. Było to pierwsze spotkanie naszych trzecioligowców w tych rozgrywkach, ponieważ Miedź II dołączyła do nich właśnie w ćwierćfinale. Natomiast Chrobry II pucharową rywalizację rozpoczął rundę wcześniej od meczu 1/8 finału, gdzie pokonał na wyjeździe Spartę Grębocice 6:2. Następnie w półfinale głogowianie wygrali w Kunicach z miejscową Mewą 3:1 i awansowali do półfinału. Nie sposób nie wspomnieć, że drużyna rezerw Chrobrego bardzo dobrze radzi sobie w IV lidze. Na uwagę na pewno zasługuje wysokie zwycięstwo głogowian w ostatniej kolejce ligowej. Chrobry pokonał na własnym boisku Kaczawę Bieniowice aż 17:2!

- Rezerwy Chrobrego prezentują aktualnie bardzo wysoką formę. Drugie miejsce w czwartoligowej tabeli, punkt straty do lidera i ostatnio passa zwycięstw pokazują, że czeka nas trudne starcie. My również jesteśmy w dobrej formie i chcemy potwierdzić jutro to, że gramy w wyższej lidze i awansować do finału - mówi Grzegorz Mokry trener Miedzi II.

GRZEGORZ MOKRY

Miedź ma przed sobą dwa mecze w trakcie tego tygodnia. Po wygranej z minionego weekendu z Lechią Zielona Góra 2:0, w środę legniczanie zagrają ze wspomnianym Chrobrym II, a już w sobotę wyjadą do Tarnowskich Gór na kolejny ligowy mecz. Trener Mokry nie ukrywa, że w związku z napiętym terminarzem dojdzie do kilku zmian w kadrze Miedzi II na jutrzejsze spotkanie pucharowe w porównaniu z ostatnim meczem w III lidze.

- Meczów mamy sporo i to pozwala na rotację w składzie i sprawdzenie w meczu o stawkę aktualnej formy zawodników. Można spodziewać się kilku zmian w składzie w porównaniu z ostatnim meczem ligowym – wyjaśnia Grzegorz Mokry.

Mecz półfinału Okręgowego Pucharu Polski Chrobry II Głogów – Miedź II Legnica odbędzie się w najbliższą środę o godz. 16.00 w Głogowie przy ul. Wita Stwosza.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl