Miedź – MKS Kluczbork 1:0. Nos Zakrzewskiego!

05.05.2012, 20:31

kluczbork.jpgMiedź pokonała MKS Kluczbork 1:0 i została liderem grupy zachodniej II ligi! Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił w doliczonym czasie gry Zbigniew Zakrzewski, który mecz zakończył ze złamanym nosem. – Złamany czy nie… Zbyszek to ma nosa do bramek – cieszył się trener Bogusław Baniak.

>>FOTORELACJA<<

Miedź od początku przeważała, a w ciągu kwadransa stworzyła kilka świetnych okazji do zdobycia bramki. Rajdami imponowali Madejski i Hempel, a Jakub Grzegorzewski i Zbigniew Zakrzewski raz za razem nękali bramkarza gości. Brakowało jednak skuteczności. W 10. min po strzale Zakrzewskiego obrońca gości zagrał ręką w polu karnym, ale sędzia nie zareagował. Trzy minuty później po rajdzie Madejskiego Grzegorzewski uderzył obok bramki. Do przerwy takich okazji Miedź miała więcej, ale żadnej nie zdołała wykorzystać.

Trzy minuty po wznowieniu gry Nowacki kapitalnie zagrał w uliczkę do Zakrzewskiego, ten wpadł w pole karne i z ostrego kąta trafił w słupek. W 74. min po raz kolejny mógł zdobyć gola, ale jego strzał szczupakiem tym razem minął bramkę. Po innych uderzenia kapitalnie bronił Abramowicz. – Jak dla mnie, to ten bramkarz był najlepszym zawodnikiem meczu. Wytrzymywał nasz ostrzał przez 90 minut – pochwalił golkipera gości trener Baniak. Ale goście w końcu skapitulowali. W doliczonym czasie gry Madejski ostro dośrodkował z prawej strony, Zakrzewski kapitalnym wślizgiem wpakował piłkę do siatki, a stadion eksplodował z radości! Popularny „Zaki” kończył mecz ze złamanym nosem, bo w jednym ze starć rywal trafił go w twarz łokciem. – Jadę do szpitala na badania, ale nie ma takiej opcji, żebym nie zagrał w następnym meczu – uspokoił fanów Miedzianki najlepszy strzelec (13 goli).

Po sobotniej wygranej Miedź została samodzielnym liderem grupy zachodniej II ligi!

MIEDŹ LEGNICA - MKS KLUCZBORK 1:0 (0:0)
Bramka: Zakrzewski (90). Sędziował: Artur Ciecierski (Mazowiecki ZPN). Widzów: ok. 2200.

MIEDŹ: Bledzewski - Starosta, Paszliński, Woźniczka, Zasada, Gawlik, Nowacki (68 Szewczuk), Hempel (46 Garuch), Madejski, Grzegorzewski (86 Mowlik), Zakrzewski.

KLUCZBORK: Abramowicz - Orłowicz, Ganowicz, Dymkowski, Pajączkowski, Niziołek, Glanowski, Ulatowski, Kaczmarek (76 Swędrowski), Fryzowicz (80 Ekwueme), Burski (68 Skrzypczak).