Aktualności

Klub

Miedź rozpoczęła przygotowania

06.01.2022, 19:35
Piłkarze Miedzi Legnica rozpoczęli przygotowania do ligowej wiosny. Zielono-niebiesko-czerwoni mają za sobą pierwszą część badań i testów, po których wspólnie wybiegli na boisko.

 
Zajęcia na murawie poprzedziły badania i testy medyczne. Następnie piłkarze pojawili się na boisku. Na pierwszym po świąteczno-noworocznej przerwie spotkaniu pojawiło się 23 graczy, w tym pracujący indywidualnie Michał Bednarski. Hamza Bahaid i Nemanja Mijusković dołączą do zespołu w przyszłym tygodniu, a Krzysztof Drzazga - zgodnie z zaleceniami lekarzy - rozpocznie pracę z drużyną w połowie stycznia. Zajęcia, pod nieobecność przebywającego na zjeździe Szkoły Trenerów PZPN Wojciecha Łobodzińskiego, poprowadzili asystenci pierwszego szkoleniowca.
 
Do końca miesiąca zespół pracować będzie w Legnicy. Natomiast w dniach 1-12 lutego przebywać będzie na zgrupowaniu w Turcji. Bazą drużyny zostanie wówczas kompleks Goldcity w Kizilagac, w rejonie Alanya. Pierwsze spotkanie kontrolne w trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach zielono-niebiesko-czerwoni zagrają 15 stycznia z Górnikiem Polkowice. Tydzień później Miedź zmierzy się z Chrobrym Głogów. Przed wylotem na obóz legniczanie zagrają 29 stycznia z liderem PKO BP Ekstraklasy Lechem Poznań. W Turcji zespół znad Kaczawy odbędzie cztery gry kontrolne. Po powrocie ze zgrupowania piłkarze Miedzi spotkają się jeszcze z KTS Weszło oraz KKS-em Kalisz. 
 
Wznowienie rozgrywek Fortuna 1 Ligi zaplanowane jest na ostatni weekend lutego. Legniczanie zmierzą się wówczas ze Skrą Częstochowa.
 
 
Plan przygotowań Miedzi Legnica do ligowej wiosny:
 
7-8 stycznia: testy motoryczne,
15 stycznia: sparing z Górnikiem Polkowice,
22 stycznia: sparing z Chrobrym Głogów,
29 stycznia: sparing z Lechem Poznań,
1-12 lutego: zgrupowanie w Turcji (4 sparingi),
18 lutego: sparing z KTS Weszło,
19 lutego: sparing z KKS Kalisz.
 

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl