Aktualności

Klub

Miedź - Śląsk: Derby najskuteczniejszych strzelców

23.10.2018, 11:12

2018-robak-forsell.jpgNadchodzące derby Dolnego Śląska pomiędzy Miedzią Legnica i Śląskiem Wrocław zapowiadają się bardzo emocjonująco. O atmosferę na trybunach zadbają kibice obu drużyn, dla których będzie to mecz przyjaźni. Poza tym na murawie może być równie ciekawie. Zmierzą się ze sobą dwaj najlepsi strzelcy aktualnego sezonu Marcin Robak i Petteri Forsell.

Miedź i Śląsk w tegorocznych rozgrywkach radzą sobie praktycznie tak samo. Obie drużyny mają identyczny bilans punktów, zwycięstw, remisów i porażek. O tym, że wrocławianie są o jedno miejsce wyżej w ligowej tabeli decyduje ich bilans bramek. Co ciekawe aż 8 z 17 zdobytych przez ten zespół goli było autorstwem legniczanina – Marcina Robaka. Robak z takim wynikiem aktualnie przewodzi tabeli strzelców LOTTO Ekstraklasy. Tuż za jego plecami z 7 trafieniami na koncie jest Petteri Forsell. Biorąc pod uwagę formę strzelecką obydwu graczy, można podejrzewać, że w meczu Miedź – Śląsk padną przynajmniej dwa gole. Jednak to tylko spekulacje.

Analizując spotkania ligowe obu drużyn zarówno Miedź jak i Śląsk wygrały na ciężkim terenie w Białymstoku. Śląsk 4:0, Miedź 3:2. Wrocławianie podobnie jak i legnicka drużyna ponieśli porażki z drużynami Lecha i Legii. Za to Miedź pokonała Pogoń, a Śląsk tylko zremisował 0:0, ale… wrocławianie zakończyli remisem 1:1 mecz w Gdańsku, gdzie Miedź doznała porażki.

Jak widać piątkowe derby Dolnego Śląska zapowiadają się bardzo wyrównanie. Zapewne obie drużyny będą chciały zdobyć pełną pulę i przełamać słabszą passę w lidze. Miedź gra na własnym terenie i to zapewne będzie jej handicap w tym spotkaniu.

Tabela:

11. Śląsk - 12 pkt, 3 zwycięstwa, 3 remisy, 6 porażek, bilans br. 17-17.

12. Miedź - 12 pkt, 3 zwycięstwa, 3 remisy, 6 porażek, bilans br. 16-23.

Mecze ligowe Śląska Wrocław w sezonie 2018/19.

Śląsk - Cracovia 3:1

Lechia Gdańsk - Śląsk 1:1

Śląsk - Lech Poznań 0:1

Korona Kielce - Śląsk 2:1

Śląsk - Pogoń Szczecin 0:0

Zagłębie Sosnowiec - Śląsk 3:3

Śląsk - Wisła Kraków 0:1

Zagłębie Lubin - Śląsk 4:0

Śląsk - Piast Gliwice 4:1

Jagiellonia Białystok - Śląsk 0:4

Śląsk - Legia Warszawa 0:1

Śląsk - Arka Gdynia 1:2

Strzelcy goli dla Śląska Wrocław:

8 goli - Marcin Robak, 3 - Piotr Celeban, 1 - Farshad Ahmadzadeh, Augusto, Mateusz Cholewiak, Jakub Kosecki, Róbert Pich, Arkadiusz Piech.

Strzelcy goli dla Miedzi Legnica:

7 - Petteri Forsell, 2 - Rafał Augustyniak, Marquitos, Mateusz Szczepaniak, 1 - Fabian Piasecki, Mateusz Piątkowski, Paweł Zieliński.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl