Aktualności

Klub

Miedź świętowała 50-lecie

12.09.2021, 02:30
W Sali Królewskiej legnickiej Akademii Rycerskiej odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 50-lecia Miedzi Legnica. Na wydarzenie licznie przybyli piłkarze, trenerzy oraz działacze, którzy na stałe zapisali się w historii Klubu.

Galę poprowadzili znany komentator sportowy i dziennikarz Robert Skrzyński oraz Jakub Watral, koordynator Klubu Biznesu Miedzi Legnica i spiker na meczach naszego pierwszego zespołu. Tuż po rozpoczęciu, uczestnicy minutą ciszy uczcili tych, którzy mieli Miedź w sercu, a których już z nami nie ma. Następnie na scenie pojawił się właściciel klubu Andrzej Dadełło, który od dziesięciu lat buduje silną Miedź, umacniając markę legnickiego zespołu wśród najlepszych polskich drużyn. 
 
Głos ze sceny zabrali również wyjątkowi goście - prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, prezes Pierwszej Ligi Piłkarskiej Marcin Janicki oraz prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Andrzej Padewski – wyrażający słowa uznania dla klubu i składający serdeczne życzenia z okazji świętowanego jubileuszu 50-lecia.
 
Na gali pojawili się piłkarze i trenerzy, którzy pisali historię Miedzi Legnica. Wśród nich liczną grupę stanowili gracze oraz szkoleniowcy nominowani w plebiscycie na jedenastkę 50-lecia Miedzi. Wyróżnieni zostali w niej bramkarz Dariusz Płaczkiewicz, obrońcy Grzegorz Bartczak, Tomislav Bożić, Piotr Przerywacz i Paweł Zieliński, pomocnicy Wojciech Łobodziński, Marcos Garcia Barreno, Rafał Augustyniak i Marcin Garuch, napastnicy Daniel Dyluś i Eugeniusz Ptak oraz trener Dominik Nowak.
 
Odznaczenia zasłużonym dla dolnośląskiej piłki wręczył prezes DZPN Andrzej Padewski. Uhonorowani w ten sposób zostali Andrzej Dadełło, Dariusz Płaczkiewicz, Władysław Moroch, Wojciech Łobodziński, Kazimierz Niemietiuk, Grzegorz Bartczak, Andrzej Kisiel, Eugeniusz Ptak, Krzysztof Kotlarski, Cezary Michalski, Marcin Garuch, Krzysztof Łacina i Daniel Dyluś.
 
Specjalne nagrody otrzymali Ludzie z Miedzi, którzy zawsze godnie i z dumą reprezentują klub i są jego nieodłączną częścią.  W tym gronie znaleźli się Władysław Moroch, Kazimierz Niemietiuk, Wojciech Kowalik, Janusz Kudyba i Marcin Makuch. Z kolei wyróżnienie dla Przyjaciół Miedzi odebrali Piotr Krzyżanowski, Wojciech Obremski i Grzegorz Szczepaniak. 
 
Po zakończeniu gali nie zabrakło czasu na wspólne rozmowy, wspomnienia, ale i liczne wzruszenia. Następnie uczestnicy udali się na Stadion im. Orła Białego, na którym Miedź w ramach rozgrywek Fortuna 1 Ligi podejmowała Łódzki Klub Sportowy.
 
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl