Aktualności

Klub

Młody talent z Rakowa wybrał Miedź

16.12.2020, 10:05
17-letni Mateusz Kaczmarek dołączy do drużyny Miedzi Legnica. Środkowy pomocnik uchodzi za jeden z największych talentów w Akademii Rakowa Częstochowa i ma już za sobą debiut w Ekstraklasie. Z zielono-niebiesko-czerwonymi wiąże się umową obowiązującą do 30 czerwca 2024 roku.

17-letni Kaczmarek ma za sobą nie tylko występy w juniorskich reprezentacjach Polski, ale również debiut w PKO Ekstraklasie. W ubiegłym sezonie wychowanek APN Częstochowa został włączony do pierwszej drużyny Rakowa, a w piłkarskiej elicie zadebiutował w meczu 34. kolejki z KGHM Zagłębiem Lubin. Środkowy pomocnik uchodzi za duży talent, który teraz będzie rozwijał się pod okiem trenera Jarosława Skrobacza. Umowa młodego zawodnika z Miedzią będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku.
 
- Bardzo się cieszę się z tego, że mogłem związać się z Miedzią Legnica. Przenosiny do Legnicy to dla mnie ważny krok do przodu. Moim celem w najbliższym czasie jest debiut w pierwszej drużynie Miedzi i rozgrywanie kolejnych minut na szczeblu centralnym. Przed podjęciem tej decyzji starałem się dużo dowiedzieć o stylu pracy trenera Skrobacza. Zauważyłem też, że mocno stawia na młodych chłopaków i nie ukrywam, że był to dla mnie element motywujący do przenosin do Miedzi – powiedział Mateusz Kaczmarek.
 
Co na to trener Jarosław Skrobacz? - Pozyskanie Mateusza do Miedzi wpisuje się w obraną przez nas strategię budowania zespołu w oparciu o młodych, perspektywicznych zawodników. To zawodnik, który w naszej ocenie ma duży potencjał i jeśli będzie ciężko pracował na treningach, to na pewno dostanie swoją szansę – mówi szkoleniowiec Miedzi.

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsorzy:
https://www.droko.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl