Aktualności

Klub

"Odcierpiałem więcej niż inni", czyli piątkowy przegląd prasy

19.10.2018, 12:22

BIURO_PRASOWE.jpgW piątkowym wydaniu „Przeglądu Sportowego” znajdujemy bardzo ciekawy i szczery wywiad z Wojciechem Łobodzińskim. Z kolei na portalu legnica24h.pl można przeczytać rozmowę z Mateuszem Szczepaniakiem.

Wojciech Łobodziński w rozmowie z Izą Koprowiak opowiada m.in. o czasach korupcji w polskiej piłce nożnej. Podkreśla także znaczenie Miedzi Legnica w jego powrocie do gry na najwyższym poziomie. Poniżej fragmenty wywiadu.

„Będę całkowicie szczera. Kiedy przed rozmową myślałam „Łobodziński”, to pierwsza moja myśl brzmiała „korupcja”.
Pogodziłem się z tym. Swoje odcierpiałem, więcej niż inni. Dług, i to z nawiązką, spłacam postawą na boisku i poza nim. Każdy zasługuje na drugą szansę, ja mocno na nią zapracowałem. W Legnicy odżyłem. Miedź uratowała mi piłkarskie życie. Dziś mogę już mówić o tym zupełnie szczerze.

Przez sześć lat nie było pana w ekstraklasie. Świadomie skazał się pan na pierwszoligowy czyściec?
Często słyszę od trenerów pytanie: „Gdzieś ty się podziewał?”. Odpowiadam, że musiałem odpokutować za błędy popełnione w młodości. Gdyby nie afera korupcyjna, na pewno nieprzerwanie byłbym w ekstraklasie. Wiem, że przeszłość będzie się za mną ciągnęła do końca życia, ale w I lidze łatwiej było się odbudować. Poza tym znałem ludzi z klubu i właściciela. Cieszę się, że trafiłem na taką osobę jak Andrzej Dadełło. W piłce nie spotkałem tak dobrego, szczerego, normalnego człowieka, bardzo mi pomógł.”

Cały wywiad z Wojciechem Łobodzińskim można przeczytać TUTAJ, a także w papierowym wydaniu „Przeglądu Sportowego”.

***

Paweł Sasiela z portalu legnica24h.pl w cyklu „Z Miedzią na Ty” rozmawia z Mateuszem Szczepaniakiem. „W Miedzi znam wiele osób, znam klub, jest wielu chłopaków, z którymi grałem jeszcze w pierwszej lidze, więc czuję się tutaj jak w domu” – mówi „Dziki”. Cały wywiad dostępny jest TUTAJ.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl