OPP: U19 za burtą, Miedź II gra dalej

29.09.2021, 20:21
W ćwierćfinałach Okręgowego Pucharu Polski rywalizowały dwie drużyny Akademii Miedzi. Miedź U19 podejmowała Zagłębie II Lubin, natomiast Miedź II grała z Jaworzanką II w Jaworze. Do półfinału awansowali nasi trzecioligowcy, natomiast pucharowa przygoda zespołu prowadzonego przez trenera Bartosza Kwiatkowskiego dobiegła końca.

Zaczniemy od juniorów, bo nie sposób docenić ich znakomitej gry w tegorocznym pucharze. Legniczanie wysoko wygrywali z kolejnymi rywalami, by ostatecznie trafić na rezerwy Zagłębia. Mimo to, że goście prowadzili w Legnicy już 2:0 po golach Adamskiego i samobójczym trafieniu legniczan, nasi gracze potrafili jeszcze pokazać mocny charakter i doprowadzić do remisu po golach Karolczaka i Chmielewskiego. W końcówce jednak zabrało doświadczenia i Miedź straciła jeszcze dwie bramki. Mimo to, dojście do półfinału rozgrywek pucharowych trzeba uznać jako duży wyczyn naszej drużyny U19.

Miedź Legnica U19 – Zagłębie II Lubin 2:4

Bramki: Chmielewski, Karolczak – Adamski, gol samobójczy, 2x Zając

Miedź Legnica U19: Biegajło - Pisula (Dublinowski), Basta, Łasocha, Kokociński, Rozmus, Chmielewski, Karolczak, Rewers (Przywecki), Ziemba (Fraska), Kwolek(Rajca).

Zagłębie II Lubin: Radziński - Kolan, Rogalski, Bogacz, Żyła, Sygieniewicz, Siga, Zając, Adamski, Dzidek, Chmarek.

Natomiast w meczu w Jaworze, Miedź II była bezkonkurencyjna. Legniczanie pokonali tamtejszą Jaworzankę II 8:0. Miedź zaczęła strzelanie od gola Tomasza Mamisa, który wykończył składną akcję w 24 minucie. Na 2:0 strzałem głową podwyższył w 33 minucie Vinicius. Tuż przed przerwą gospodarze trafili do własnej bramki i powiększyli prowadzenie Miedzi II.

Po przerwie strzelanie w 50 minucie rozpoczął Omuru, który z bliska trafił do siatki rywala. Podobna akacja miała miejsce dziesięć minut później i ponownie Omuru finalizował ją celnym uderzeniem. Wesley Omuru skompletował klasycznego hat-tricka w 71 minucie, gdy dobił do siatki uderzenie Mateusza Kaczmarka. To jednak nie był koniec. Na 7:0 podwyższył kilka minut później Vinicius, a wynik spotkania ustalił w 90 minucie Mateusz Kaczmarek po indywidualnej akcji.

- Dobrze, że z dużym spokojem awansowaliśmy do kolejnej rundy. Początek Pucharu Polski, to okazja do gry dla zawodników, którzy grali mniej w III lidzie lub występowali wcześniej w zespole  juniorów. Teraz czas na szybką regenerację i przygotowanie do meczu z Rekordem, gdzie poprzeczka będzie zawieszona znacznie wyżej - krótko podsumował mecz Grzegorz Mokry.

Jaworzanka II Jawor – Miedź II Legnica 0:8

Bramki: 3x Omuru, 2x Vinicius, Mamis, Kaczmarek, gol samobójczy.

Miedź II Legnica: Soloha (70 Madaliński) - Maciejewski, Andrzejewski, Rajnisz (60 Klimkiewicz), Niewiadomski, Wysiński, Caetano (60 Letkiewicz), Żarkowski (80 Lewandowski), Kaczmarek, Mamis (46 Omuru), Vinicius.