Aktualności

Akademia

Paweł Mucha wraca do AP Miedzi Legnica!

07.02.2024, 09:50
Szkoleniowiec obejmie funkcję głównego trenera szkolenia bramkarzy w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica.

Piłkarską przygodę rozpoczynał w rodzinneh Granicy Bogatynia, następnie trafił do legnickiego liceum i przeszedł przez struktury akademii od zespołu U16 do zespołu rezerw, zaliczając krótki epizod w pierwszym zespole Miedzi. Po czterech latach spędzonych w Legnicy, klub zaproponował mu ścieżkę trenerską. 
 
Rolę szkoleniowcanajpierw pełnił w drugim zespole jako trener bramkarzy. Po trzech latach przeniósł się do Śląska Wrocław, gdzie zaliczył kilka spotkań w pierwszej drużynie WKS-u, będąc jednym z trenerów w sztabie szkoleniowym trenera Jacka Magiery. Po kilku latach w stolicy Dolnego Śląska, przeniósł się do Szczecina, rozpoczynając pracę z Akademią FASE. Po roku pracy zamienił największe miasto województwa zachodniopomorskiego na Puławy, gdzie w ostatnim czasie pracował na poziomie centralnym w drugoligowym zespole Wisły Puławy, z którego przechodzi do AP Miedzi Legnica. 
 
- Można powiedzieć, że jest to dla mnie powrót do domu, spędziłem tutaj sporą część mojego życia piłkarskiego, zarówno jako zawodnik, jak i trener. Widzę, że w klubie zaszły duże zmiany pod kątem organizacyjnym i infrastrukturalnym. Obejmuje stanowisko trenera głównego szkolenia bramkarzy w akademii. Moim zadaniem będzie usystematyzowanie pionu szkolenia bramkarzy, zarówno pod kątem merytorycznym jak i organizacyjnym, byśmy wraz z grupą trenerów bramkarzy podąrzali w jednym kierunku szkoleniowym. Ma to prowadzić do osiągnięcia celu nadrzędnego, którym jest regularne wprowadzanie bramkarzy do pierwszej drużyny Miedzi - stwierdził po podpisaniu kontraktu Paweł Mucha.
 
- Trener Paweł wzmacnia naszą akademię w roli głównego trenera szkolenia bramkarzy. Nadrzędnym celem naszej współpracy będzie rozwój metodologii szkolenia bramkarzy, czyli praca merytoryczna i organizacyjna z zawodnikami oraz trenerami bramkarzy. Trener Paweł będzie współpracował z trzyosobowym sztabem szkoleniowym trenerów bramkarzy oraz odpowiadał za komunikację w zakresie bramkarzy z pierwszym zespołem - powiedział Tomasz Syska dyrektor Akademii Miedzi.
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/