Aktualności

Klub

Paweł Zieliński: - Nie powiedzieliśmy ostatniego słowa

12.01.2020, 12:30
Legniczanie wrócili z urlopów i rozpoczęli w tym tygodniu przygotowania do rundy wiosennej w Fortuna 1 Lidze. O przerwie w rozgrywkach rozmawiamy z obrońcą Pawłem Zielińskim.

Przerwa świąteczno-noworoczna zleciała szybko czy czas się dłużył?

- Troszeczkę już ta przerwa się dłużyła, bo trwała około miesiąca. Choć wiadomo, że musieliśmy trenować indywidualnie. Cieszę się, że wróciliśmy do zajęć i teraz pracujemy nad formą na całą rundę.

Jak wrażenia po pierwszych dniach przygotowań?

- Na razie były to zajęcia wprowadzające. Dopiero od przyszłego tygodnia zaczniemy takie właściwe treningi, nad czym pracować będziemy półtorej miesiąca. Jeśli chodzi o wrażenia, to jedyną nową twarzą jest Josip, a reszta pozostała taka sama.

Niemal dwa miesiące pozostały do startu ligi. W zeszłym roku mieliście krótszą przerwę, a teraz dłużej popracujecie w okresie zimowym.

- To jest bardzo długi okres, ale jest to czas na poprawienie mankamentów w naszej grze. Nie będziemy mogli zwalać na to, że zabrakło nam czasu, bo jest go po prostu bardzo dużo. Będziemy chcieli go w pełni wykorzystać.

Jesień skończyliście na szóstym miejscu, co z pewnością was nie satysfakcjonuje. Ale pamiętając poprzedni awans Miedzi, jest to dobra pozycja startowa do ataku na dwie czołowe lokaty.

- Na pewno nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Mamy jasno postawiony cel. Chcemy awansować bezpośrednio. Wiadomo, że baraże rządzą się swoimi prawami. Wystarczy jeden słabszy dzień i przegrywasz wszystko. Zrobimy co w naszej mocy, by znaleźć się na jednym z dwóch pierwszych miejsc.

Wiosną dziewięć meczów Fortuna 1 Ligi rozegracie na własnym boisku. Czujecie psychologiczną przewagę nad rywalami? Teraz to oni będą przyjeżdżać do Legnicy.

- Na pewno jest to jakiś handicap, bo u siebie poza remisem z Odrą Opole czy porażką z Sandecją, graliśmy bardzo dobrze. Na pewno jest to przewaga, którą będziemy starali się wykorzystać. Czas pokaże jak będzie. Rok przed awansem Miedź już grała wiosną sporo meczów u siebie. Nie udało się. Mam nadzieję, że ta historia się nie powtórzy.

Przed wylotem do Turcji rozegracie 3-4 sparingi. To duże natężenie na starcie przygotowań?

- Nie jest to duże natężenie, a w Turcji pewnie też zagramy jeszcze trzy spotkania. Wiadomo, jesteśmy piłkarzami, lubimy grać mecze. Im więcej zajęć z piłką tym lepiej dla nas.

W przerwie zimowej zwracaliście uwagę na to co dzieje się w obozach rywali czy resetowaliście głowy, by koncentrować się na swojej pracy?

- Szczerze mówiąc nie interesowałem się nawet tym, co działo się w Legnicy. W przerwach między rundami wyłączam się totalnie. Teraz przez najbliższe pół roku będę żył Miedzią Legnica. Dlatego w trakcie tego miesiąca w ogóle nie interesowałem się rywalami.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna