Aktualności

Biznes

Piwo Miedzi Legnica niebawem w sprzedaży!

03.10.2021, 15:00
Wrocławski browar Prost został partnerem Miedzi Legnica! Na mocy współpracy długo wyczekiwane przez kibiców klubowe piwo niebawem trafi na półki legnickich sklepów.

Miedź Legnica z okazji 50-lecia klubu przygotowała dla kibiców kolejną niespodziankę. Już niebawem wspaniały jubileusz Miedzi, a także każde kolejne zwycięstwo naszego zespołu sympatycy zielono-niebiesko-czerwonych będą mogli świętować kuflem klubowego złocistego trunku. Lada chwila na sklepowe półki w Legnicy trafi oficjalne piwo Miedzi, specjalnie uwarzone we wrocławskim browarze Prost.
 
- Szukaliśmy odpowiedniego, lokalnego browaru, który podjąłby się uwarzenia klubowego piwa Miedzi Legnica w związku z przypadającym w tym roku jubileuszem 50-lecia klubu. Rozmawialiśmy z różnymi browarami, jednak klimat Browaru Prost najmocniej do nas przemówił. Podkreślić należy, że jest to browar mający doświadczenie w produkcji klubowych piw, wyprodukował już piwo naszych przyjaciół ze Śląska Wrocław, którego smak zapewne jest znany także wielu kibicom zielono-niebiesko-czerwonych. Piwo Miedzi będzie klasycznym pilsem z charakterystyczną lekką goryczką – mówi Jakub Watral, koordynator Klubu Biznesu Miedzi Legnica.
 
Prost jest browarem rodzinnym, stawiającym na wartości ważne w każdej rodzinie, a więc na dobre relacje, bezpieczeństwo, przytulność, dobry humor, życzliwość i doskonałe smaki. Jest to jeden z pierwszych browarów jaki pojawił się na kraftowej mapie Wrocławia. Prost oznacza „na zdrowie” w języku niemieckim. Założycielem browaru jest Ryszard Pachura. Browar korzysta z naturalnych składników, serwując prawdziwe rzemieślnicze piwo o najwyższej jakości. Teraz browar Prost dołącza również do zielono-niebiesko-czerwonej rodziny! 
 
Produkcję w browarze Prost rozpoczęto od czterech podstawowych styli hefeweizen, a’la marcowe, ciemny lager i vienna lager, którym nadano nazwy Hefe, Gold, Dark i Ared. Od tego czasu browar stara się różnicować swoje krafty. Oprócz tradycyjnych piw doświadczeni piwowarzy próbują nowoczesnych receptur, będących ciekawym urozmaiceniem na rynku piw. Kibice Miedzi niebawem będą mieli okazję delektować się klubowym piwem typu pils, warzonym właśnie w browarze Prost.
 
Pełna oferta browaru znajduje się na stronie browarprost.pl. Jeśli chcesz aby oficjalne piwo Miedzi Legnica znalazło się również w twoim sklepie napisz do nas na adres: jakub.watral@miedzlegnica.eu
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsorzy:
https://www.droko.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl