Porażka w ostatnim sparingu

18.01.2023, 15:51
Miedź w ostatnim meczu kontrolnym przed wznowieniem rozgrywek PKO BP Ekstraklasy przegrała 2:3 z serbskim FK Mladost Lucani. Gra legniczan była jednak zdecydowanie lepsza niż wynik, co nastraja optymistycznie. Cieszy skuteczność, jaką w sparingach imponował Angelo Jose Henriquez Iturra. Sztab szkoleniowy ma też sporo materiału do analizy. Zgrupowanie w Turcji dobiega końca.

FK Mladost Lucani to dwunasty zespół serbskiej elity. W składzie drużyny pojawił się m.in. znany z polskich boisk Żarko Udovicić, który rozpoczął zawody na ławce rezerwowych. Pierwsza połowa meczu należała zdecydowanie do legniczan. W 5 minucie podopieczni trenera Grzegorza Mokrego przeprowadzili pierwszą groźną akcję, szybkim atakiem przenosząc ciężar gry z własnego pola karnego, pod bramkę rywali. Ostatecznie piłka trafiła jednak w ręce bramkarza serbskiej drużyny. Za chwilę po kolejnej akcji zielono-niebiesko-czerwonych w dobrej sytuacji pokazał się Luciano Narsingh, ale defensywa przeciwnika nie dała się zaskoczyć.

W 10 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Hubert Matynia, a bliski gola był główkujący Nemanja Mijusković. Dobijał jeszcze Koldo Obieta Alberdi, ale skończyło się kolejnym kornerem. Już dwie minuty później Miedź wyszła na prowadzenie. Giannis Masouras dośrodkował z prawej strony, a Angelo Jose Henriquez Iturra pewnym strzałem wpakował futbolówkę do siatki. FK odpowiedział szybką kontrą, ale nie stworzył większego zagrożenia pod bramką zespołu znad Kaczawy.

Z kolei w 17 minucie Maxime Dominguez uderzył mocno z dystansu, ale po interwencji bramkarza skończyło się tylko kornerem. Za chwilę strzelał jeszcze Henriquez, ale został zablokowany. Co się odwlecze, to nie uciecze. Pięć minut później Masouras wpadł w pole karne, a jeden z rywali zatrzymał piłkę ręką. Jedenastkę na gola zamienił chilijski napastnik. W 25 minucie oblężenie pod bramką rywali niecelnym strzałem zakończył Luciano Narsingh. Trzy minuty później Nenad Adamović zdobył kontaktowego gola dla FK, kończąc kontrę rywali.

Po stracie bramki Miedź ruszyła do przodu, szukając szans na podwyższenie wyniku. W 31 minucie Narsingh uderzył z lewej strony, ale futbolówka trafiła w ręce bramkarza. Później m.in. groźnie główkował Masouras, a Henriquez uderzył tuż nad poprzeczką. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Po zmianie stron Miedź wciąż budowała kolejne ataki, ale nie stworzyła sobie na tyle groźnej okazji, by dokonać korekty wyniku.

Tymczasem gola zdobyli rywale. W 63 minucie Mateusz Abramowicz odbił na słupek uderzoną z rzutu wolnego piłkę, ale przy dobitce Milana Bojovicia z najbliższej odległości był bez szans. Trzy minuty później serbska drużyna mogła objąć prowadzenie, ale piłka po strzale zatrzymała się na słupku. Po drugiej stronie boiska zablokowany został strzał Kamila Zapolnika. W 80 minucie zwycięską bramkę dla rywali zdobył znany z polskich boisk Żarko Udovicić.

FK Mladost Lucani – Miedź Legnica 3:2 (1:2)

Bramki: Nenad Adamović (28’), Milan Bojović, Żarko Udovicić – Angelo Jose Henriquez Iturra (12’, 22’-k.)

FK – skład wyjściowy: 23. Samcović – 70. Żunić, 16. Zivković, 5. Veswić, 4. Stanojsvić, 25. Daha, 28. Adamović, 30. Mirić, 3. Radivojević, 10. Jojić, 34. Sremćević

Rezerwowi: Savić, Varjacić, Leković, Żuwić, Maksimović, Jesić, Maricić, Velićković, Bojović, Udovicić, Tomić

Miedź: 31. Mateusz Abramowicz – 3. Hubert Matynia (46’ 79. Olaf Kobacki), 5. Levent Gülen, 7. Angelo Jose Henriquez Iturra (64’ 18. Kamil Zapolnik), 8. Victor Moya Martinez „Chuca,  9. Luciano Narsingh (64’ 16. Dawid Drachal), 10. Maxime Dominguez (64’ 15. Santiago Naveda Lara), 11. Koldo Obieta Alberdi, 21. Giannis Masouras (78’ 70. Maciej Śliwa), 23. Jurich Carolina, 25. Nemanja Mijusković (25’ 6. Szymon Matuszek)