Aktualności

Klub

Przed meczem w Toruniu: będzie zmiana taktyki?

15.05.2012, 10:31

przed_toruniem.jpgW środę o godz. 17.00 Miedź zagra bardzo ważny mecz w Toruniu z Elaną. Zwycięstwo znacznie przybliżyłoby legniczan do I ligi. Z drugiej strony ostatnich wyjazdów Miedź nie może zaliczyć do udanych. – Przeanalizowałem przegrany mecz w Turku i zastanawiam się nad zmianą taktyki na Toruń – przyznaje trener Bogusław Baniak.

- Mecz w Toruniu ma dla nas duże znaczenie. Długo analizowaliśmy ostatnie wyjazdy, z których nie przywieźliśmy zbyt wielu punktów. Możliwe, że w Toruniu zagramy nieco inaczej taktycznie – mówi trener Bniak, który jednak nie chce zdradzić szczegółów zmian. – Elana to trudny rywal, dysponujący znakomitymi warunkami fizycznymi. Z drugiej strony mój zespól jest w bardzo dobrej dyspozycji i najprawdopodobniej postawię na zawodników, którzy tak dobrze spisywali się w ostatnim wygranym meczu z Ruchem Zdzieszowice – dodaje szkoleniowiec. Tym razem jednak nie będzie mógł jednak skorzystać z usług Zbigniewa Zakrzewskiego, który musi pauzować za żółtą kartę. W tej sytuacji popularnego „Zakiego” zastąpi prawdopodobnie Tomasz Szewczuk. – Ostatnio zagrał dobry mecz w rezerwach i bardzo na niego liczę – dodaje trener Miedzi.

Elana zajmuje w tabeli grupy zachodniej II ligi 9. miejsce z 45 punktami (13 zwycięstw, 6 remisów, 12 porażek). Pod koniec marca zespół przejął trener Grzegorz Wędzyński i od tego czasu torunianie spisują się bardzo dobrze. Wiosną zremisowali już m.in. z Chrobrym i Bytovią, a także odnieśli zaskakujące wyjazdowe zwycięstwo z GKS Tychy.

Przypomnijmy, że jesienią Elana wygrała z Miedzią w Legnicy 1:0 po bramce Pawła Mądrzejewskiego.

Kadra Miedzi na mecz z Turem – bramkarze: Andrzej Bledzewski, Tomasz Laskowski. Obrońcy: Ben Starosta, Damian Paszliński, Adrian Woźniczka, Mariusz Zasada, Mariusz Mowlik, Dawid Grittner. Pomocnicy: Mateusz Gawlik, Marcin Nowacki, Kamil Hempel, Piotr Madejski, Damian Lenkiewicz, Marcin Garuch, Kamil Zieliński. Napastnicy: Jakub Grzegorzewski, Tomasz Szewczuk.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna