Aktualności

Klub

Przed meczem: zrobić krok naprzód

11.05.2012, 14:48

IMG_8325.jpgW sobotę o godz. 17.00 Miedź podejmie Ruch Zdzieszowice. To będzie dla nas jeden z najważniejszych meczów w tym roku! Na cztery kolejki przed końcem sezonu Miedzianka jest liderem tabeli II ligi, ale w walce o awans do I ligi rywale depczą jej po piętach. – Legnica zasługuje na I ligę. Jesteśmy blisko, ale musimy postawić kropkę nad i. Zapraszam wszystkich legniczan! Przyjdźcie i dopingiem pomóżcie nam wygrać! – apeluje trener Miedzi Bogusław Baniak.

Miedź prowadzi w tabeli, ale rywale są tuż za nią, dlatego podopieczni trenera Baniak muszą w sobotę wygrać. Szkoleniowiec Miedzi od kilku dni analizuje grę rywali i nie szczędzi im komplementów. – To jeden z najlepiej poukładanych zespołów w tej lidze. Zapowiada się emocjonujące spotkanie. Myślę, że przeciwnicy nie nastawią się tylko na kontry, ale będą z nami prowadzić otwartą grę, a wówczas naprawdę to będzie ciekawe widowisko – analizuje.

W szatni Miedzi panuje olbrzymia mobilizacja. Piłkarze bardzo chcą się zrehabilitować za słabszą postawę w meczu z Turem. – Nie ma czasu na refleksje. To jest dla nas najważniejszy tydzień w tym sezonie. Porażka z Turem boli, ale teraz patrzymy do przodu – przekonuje Kamil Hempel, kapitan drużyny.

Ruch po 30. kolejkach zajmuje 6. miejsce w tabeli grupy zachodniej II ligi z dorobkiem 47 punktów. Złożyło się na niego 12 zwycięstw, 11 remisów i tylko 7 porażek. Podopieczni Andrzeja Polaka wiosną spisują się bardzo dobrze, a punkty zabrali już takim rywalom, jak GKS Tychy czy Chrobry Głogów. Szacunek budzą także ich wygrane na trudnym terenie w Toruniu czy Wałbrzychu. Prawdziwą rewelacją zdzieszowiczanie byli w rozgrywkach Pucharu Polski, gdzie dotarli aż do ćwierćfinału i po walce ulegli późniejszemu wicemistrzowi Polski – Ruchowi Chorzów. – Ataki napędza Bukowiec, którego postawa bardzo mi się podoba. Poza tym ta drużyna jest bardzo groźna w stałych fragmentach gry – bramki po rzutach rożnych i wolnych strzela jak na zawołanie – dodaje trener Baniak.

Najskuteczniejszymi zawodnikami Ruchu w rozgrywkach ligowych są Tomasz Kasprzyk (6 bramek) i Roland Buchała (5 bramek). Jesienią Ruch w Zdzieszowicach pokonał Miedź 1:0 po bramce Łukasza Damrata.

Kadra Miedzi na mecz z Turem – bramkarze: Andrzej Bledzewski, Tomasz Laskowski. Obrońcy: Ben Starosta, Damian Paszliński, Adrian Woźniczka, Mariusz Zasada, Mariusz Mowlik, Dawid Grittner. Pomocnicy: Mateusz Gawlik, Marcin Nowacki, Kamil Hempel, Piotr Madejski, Damian Lenkiewicz, Marcin Garuch, Kamil Zieliński. Napastnicy: Jakub Grzegorzewski, Tomasz Szewczuk, Zbigniew Zakrzewski.

Zapraszamy wszystkich legniczan na stadion! Kasy w sobotę będą czynne już od godz. 15.00.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna