Przegrywamy z liderem

08.08.2022, 21:06
Legniczanie ulegli Wiśle Płock 1:4, lecz wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania.

Miedź do meczu z liderem podeszła bez zbędnego respektu. Już w 2 minucie po groźnym strzale z dystansu Olafa Kobackiego Bartłomiej Gradecki wybił piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później w szesnastce znalazł się Angelo Henriquez, ale jego strzał obronił golkiper „Nafciarzy”. W 12 minucie Kristian Vallo trafił do siatki w sytuacji sam na sam z Pawłem Lenarcikiem, ale sędzia Wojciech Myć odgwizdał spalonego. Cztery minuty później w polu karnym zielono-niebiesko-czerwonych zrobiło się spore zamieszanie, ale legniczanie wyszli z niego obronną ręką.

W 17 minucie znów było groźnie, gdy Paweł Lenarcik przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Z kolei w 26 minucie w polu karnym strzelał Maxime Dominguez, ale bramkarz Wisły był na posterunku. Chwilę później niewykorzystana sytuacja się zemściła, gdy do siatki po szybkiej kontrze trafił Vallo. W 36 minucie Kobacki wycofał piłkę z lewej strony przed pole karne. Tam znajdował się Victor Moya Martinez „Chuca”, który precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania. Radość legniczan nie trwała jednak długo, gdyż za moment Davo dał płocczanom ponowne prowadzenie.

Niedługo po zmianie stron strzelał „Chuca”, ale Gradecki nie dał się zaskoczyć. Za moment znów zakotłowało się pod bramką Miedzi, ale skończyło się tylko na strachu. W 58 minucie niecelnie próbował Dominguez. Miedź próbowała, ale też nadziewała się na szybkie kontrataki miejscowych. W 78 minucie Michał Mokrzycki, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku, zagrał sprytnie w pole karne Miedzi z rzutu wolnego, ale Lenarcik po strzale z kilku metrów pewnie chwycił piłkę. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu Jens Martin Gammelby był bliski trafienia z  rzutu wolnego z lewej strony.

Kiedy przy linii bocznej wyświetlany był doliczony czas gry, Mateusz Lewandowski w sytuacji sam na sam pokonał golkipera legniczan. Tuż przed końcowym gwizdkiem strzałem z dystansu wynik ustalił Marko Kolar.

Wisła Płock – Miedź Legnica 4:1 (2:1)

Bramki: Kristian Vallo (26’), Davo (38’), Mateusz Lewandowski (90’), Marko Kolar (90+4’) – Victor Moya Martinez „Chuca” (36’)

Żółte kartki: Damian Michalski (70’), Dawid Kocyła (78’), Michał Mokrzycki (83’) – Jens Martin Gammelby (85’), Wojciech Łobodziński (trener, po meczu)

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)

Asystenci: Michał Obukowicz, Marcin Borkowski

Sędzia techniczny: Łukasz Szczech

Sędziowie VAR: Bartosz Frankowski, Jakub Winkler

Wisła: 69. Bartłomiej Gradecki - 2. Damian Michalski, 3. Steve Nkanu Kapuadi, 8. Dominik Furman (68’ 9. Dawid Kocyła), 10. Rafał Wolski (77’ 18. Michał Mokrzycki), 11. Davo, 15. Kristian Vallo (68’ 6. Damian Rasak), 20. Łukasz Sekulski (68’ 24. Marko Kolar), 23. Filip Lesniak (84’ 17. Mateusz Lewandowski), 77. Piotr Tomasik, 89. Aleksander Pawlak

Rezerwowi: 1. Krzysztof Kamiński, 5. Anton Krivotsyuk, 19. Martin Sulek, 25. Jakub Rzeźniczak

Miedź: 1. Paweł Lenarcik - 2. Carlos Julio Martinez Riva, 13. Jon Aurtenetxe Borde, 25. Nemanja Mijusković, 99. Jens Martin Gammelby – 6. Szymon Matuszek (K), 79. Olaf Kobacki, 8. Victor Moya Martinez "Chuca" (84’ 70. Maciej Śliwa), 10. Maxime Dominguez (66’ 59. Mehdi Lehaire), 18. Kamil Zapolnik (75’ 9. Luciano Narsingh) - 7. Angelo Jose Henriquez Iturra (66’ 11. Koldo Obieta Alberdi)

Rezerwowi: 31. Mateusz Abramowicz, 3. Hubert Matynia, 5. Levent Gülen, 17. Michael Kostka, 19. Jeronimo Cacciabue