Puchar Polski: Dolcan ograny, czas na Polonię!

01.08.2012, 23:58

dolcan-pp.jpgPo ciekawym spotkaniu Pucharu Polski Miedź pokonała Dolcan Ząbki 2:1 po golach Kamila Hempela i Jakuba Grzegorzewskiego. W 1/16 finału rywalem legniczan będzie Polonia Warszawa. – Cieszę się, bo dobrze zaczęliśmy ten sezon, a mecz z rywalem z  ekstraklasy to będzie dla nas piłkarskie święto – mówił po spotkaniu Bogusław Baniak, trener Miedzi.

Trener Baniak zaskoczył nieco ustawienie swojego zespołu, wystawiając od pierwszych minut mniej doświadczonych Alexandre i Retlewskiego w miejsce Grzegorzewskiego i Zakrzewskiego. Mimo to Miedź od początku dominowała i już w 11. Min Retlewski wywalczył rzut karny. Uderzenie Hempela z 11 m obronił Leszczyński, ale przy dobitce kapitana Miedzi był bez szans. Później legniczanie nadal przeważali, wykonywali sporo rzutów rożnych, ale nie przełożyło się to na zdobycz bramkową.

Po przerwie mocniej zaatakowali goście – groźnie strzelali m.in. Zjawiński i Piątkowski, ale w bramce Miedzi bardzo dobrze spisywał się Bledzewski. Miedź bardzo dobrze kontratakowała. Najpierw po podaniu Retlewskiego lewą flanką przedarł się Hempel  dograł do Madejskiego, ale jego strzał zablokował jeden z obrońców. Później kapitalnie do kontry wyszli Madejski z Alexandre. Skrzydłowy Miedzianki w ostatniej chwili odegrał piłkę do Brazylijczyka, który sprytnym uderzeniem umieścił ją w siatce, ale sędzia dopatrzył się… spalonego.

W 70. min Dolcan wyrównał – rzut karny po faulu na bramkę zamienił Tataj. W 74. min trener Baniak wpuścił na plac gry Jakuba Grzegorzewskiego, a ten już 3 minuty później ustalił wynik spotkania, pakują piłkę głową do braki po dograniu Zasady.

Dzięki środowej wygranej Miedź zagra w 1/16 finału z ekstraklasową Polonią Warszawa. Mecz odbędzie się w Legnicy w sobotę 11 sierpnia, najprawdopodobniej o godz. 17.00.

MIEDŹ LEGNICA - DOLCAN ZĄBKI 2:1 (1:0)

Bramki: Hempel (11), Grzegorzewski (77) oraz Tataj (70-karny). Żółte kartki: Paszliński, Grzegorzewski, Szczepankiewicz oraz Hirsz, Jakubik, Grzelak, Piesio. Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń).

DOLCAN: Leszczyński - Klepczarek (57 Piesio), Hirsz, Grzelak, Matuszek (80 Wiśniewski), Osoliński, Chwatsek, Jakubik, Zjawiński, Tatj (85 sTAŃCZYK), Piątkowski.

MIEDŹ: Bledzewski - Starosta, Paszliński, Woźniczka, Zasada, Łuszkiewicz, Mowlik, Madejski, Hempel (60 Garuch), Alexandre (83 Zakrzewski), Retlewski (74 Grzegorzewski).