Aktualności

Akademia

Sławomir Rachwał odbył staż trenerski w APML

26.03.2024, 09:00
Sławomir Rachwał odbył staż trenerski w Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica. Trener Fenixa Pielgrzymka wybrał APML ponieważ chciał przekonać się w jaki sposób wygląda praca w profesjonalnej akademii. Trener Rachwał nie ukrywa, że jest bardzo zadowolony z przebiegu swojego stażu w Legnicy.

Trener Sławomir Rachwał pracuje przy grupie U13 oraz w pierwszej drużynie Fenixa. W roli trenera funkcjonuje na boiskach od trzech lat. W minionym tygodniu odbył staż w APML.

 

 

- Chciałem w Miedzi Legnica poznać pracę trenera od strony profesjonalnej. Interesowało mnie jak wygląda planowanie treningów, mezocyklów, mikrocyklów oraz przygotowanie poszczególnych jednostek. Dużo zyskałem dzięki trenerom podczas treningów. Wprowadzali mnie oni w większe szczegóły swojej pracy. Interesowało mnie coachingowe podejście do poszczególnych zawodników w różnych grupach. Skupiałem się na formie komunikacji słownej jak i pracy z zawodnikami podczas treningu – wyjaśnia trener Sławomir Rachwał.

 

Jak mówi szkoleniowiec Fenixa, jego wyobrażenie profesjonalnego funkcjonowania akademii pokryło się z tym, co zobaczył na miejscu.

 

- Jestem bardzo zadowolony z tego stażu. Potwierdził się profesjonalizm. Rzetelne podejście do zespołu oraz jednostki. Na każdego zwraca się uwagę w każdej z grup. Zaimponował mi także fakt, że każdy zawodnik indywidualnie otrzymuje bardzo duże wsparcie od poszczególnych trenerów – dodaje trener Rachwał.

 

Jeśli chciałabyś/chciałbyś odbyć staż trenerski w Akademii Miedzi, nie czekaj i zgłoś się do trenera Gustawa Sadowskiego koordynatora tego działu w APML. Zapraszamy!

---

Koordynator staży trenerskich w Akademii Miedzi

Trener Gustaw Sadowski

tel. 503 389 633

e-mail: gustaw.sadowski@miedzlegnica.eu

 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/