Aktualności

Akademia

SMS Miedź tańczy z Avatarem

14.09.2021, 10:11
Uczniowie 4 i 5 klas szkoły podstawowej SMS Miedź Legnica biorą udział w wyjątkowych zajęciach. Wraz z Teatrem Avatar nasi zawodnicy i uczniowie uczęszczają na lekcje tańca w ramach zajęć uzupełniających.

W tygodniowym planie treningów, zawodnicy SMS Miedź maja 7 jednostek treningowych, ale 2 z nich przeznaczone są na sporty uzupełniające, takie jak taniec, akrobatyka, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, piłka halowa. We współpracy z Teatrem Avatar zawodnicy z kategorii wiekowej U11 i U12 uczęszczają na zajęcia tańca współczesnego.

- Na zajęciach tanecznych dla młodych piłkarzy, będziemy pracować nad mobilnością oraz elastycznością bazując na ruchu zwierzęcym, przepływie ruchu oraz elementach z jogi. Wykorzystując ćwiczenia z zakresu tańca współczesnego wypracujemy świadomość ciała oraz świadomość ciała w przestrzeni. Dzięki ćwiczeniom charakterystycznym dla tańca jazzowego, poprawimy koordynację ruchową, równowagę oraz zwrotność. Dzięki tym zajęciom rozwój młodych sportowców będzie wszechstronny. Taniec stanie się dobrym uzupełnieniem codziennych treningów - mówi Ada Pankowska-Michalczyk instruktorka tańca Teatru Avatar i prowadząca zajęcia z zawodnikami SMS Miedź.

Zajęcia dodatkowe mają w swoim założeniu jeszcze lepszy rozwój młodych zawodników w każdej z przestrzeni koordynacji ruchowej. Taniec nie jest jednak jedyną formą pracy ze swoim ciałem jaki oferuje SMS Miedź podczas zajęć uzupełniających.

- Ogólny rozwój oraz świadomość układu ruchu własnego ciała, to fundamentalny obszar przede wszystkim w najmłodszych kategoriach wiekowych. Wystartowaliśmy z projektem tańca w najmłodszych klasach SMS Miedź Legnica. W kolejnych tygodniach młodzi zawodnicy zafunkcjonują w zajęciach akrobatycznych. Przed nami kolejne wyzwania w obszarze kształtowanie ogólnej sprawności zawodników Akademii Miedzi, dlatego zachęcam do śledzenia naszych mediów społecznościowch i dołączenia do rodziny Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica oraz SMS Miedź Legnica - zachęca Tomasz Syska dyrektor Akademii Miedzi.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl