SPARING: Czerno More Warna – Miedź Legnica 1:1

22.01.2019, 15:53
W drugim tegoroczny sparingu przebywający w Turcji piłkarze Miedzi zremisowali 1:1 z Czerno More Warna. Jedynego gola dla legniczan zdobył w tym spotkaniu Fabian Piasecki z rzutu karnego.

W pierwszej połowie Miedź była stroną dominującą. Legniczanie stwarzali sytuację za sytuacją. Mimo wielu okazji żadna z nich nie zakończyła się trafieniem. Znakomicie w bramce spisywał się golkiper z Bułgarii. Dwukrotnie Petteri Forsell nieznacznie pomylił się z dystansu, a raz uderzył mocno i precyzyjnie, ale… w rękawice bramkarza. Miedź grała przede wszystkim skrzydłami i stamtąd stwarzała zagrożenie poprzez dośrodkowania w szesnastkę.  Przeciwnicy także mieli swoje dwie groźne sytuacje, ale z każdej z nich Anton Kanibołocki wychodził obronną ręką.

W drugiej części to Bułgarzy mogli pierwsi objąć prowadzenie, ale Łukasz Sapela znakomicie zachował się w sytuacji sam na sam i nie dał się pokonać. W 64 minucie Fabian Piasecki był faulowany w polu karnym, po czym sam podszedł do „jedenastki” i się nie pomylił. Miedź objęła prowadzenie. Chwilę później młody Rafał Adamski chciał sprytnie przelobować bramkarza, ale ta sztuka nie wyszła do końca młodemu napastnikowi Miedzi. Adamski miał kolejną znakomitą okazję kilka minut później. W 79 minucie w pole karne dośrodkował Camara, piłkę przedłużył Garguła, a strzał Adamskiego na 5 metrze boiska zatrzymał bramkarz. Czerno More Warna wyrównało w 71 minucie gry. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłka po uderzeniu głową trafiła w słupek, a po dobitce do legnickiej siatki. Na trzy minuty przed końcem meczu Paweł Zieliński po akcji skrzydłem dośrodkował w pole karne, Adamski uderzył głową, a piłka minęła bramkę o kilka centymetrów. Więcej goli w tym meczu już nie padło i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Czerno More Warna - Miedź Legnica 1:1(0:0)

Bramka dla Miedzi: 64 min. Piasecki(k).

Miedź Legnica (1 połowa): Kanibołocki - Pikk, Bartczak, Osyra, Miljković, Zieliński, Augustyniak, Santana, Ojamaa, Forsell, Szczepaniak (31 Piasecki).

Miedź Legnica (2 połowa): Sapela - Bozić, Kisiel, Musa, Miljković (60 Zieliński), Camara, Purzycki, Fernandez, Garguła, Piasecki, Adamski.