Aktualności

Klub

Trener Łobodziński ocenił sparing z KKS Kalisz

10.07.2021, 14:36
W drugim meczu sparingowym tego lata Miedź uległa KKS Kalisz 0:1. Legniczanie kilka razy zagrozili bramce gości, ale byli nieskuteczni. – Braliśmy pod uwagę, że nasza drużyna może mieć dziś na boisku trudno, bo wczorajszy trening był bardzo mocny i wymagający. Nie chcę się w ten sposób tłumaczyć, ale faktycznie dziś nasi zawodnicy nie biegali tak, jak powinno to wyglądać i widać było, że odczuli trudy ciężkich treningów. Prosimy o cierpliwość, teraz musimy wykonać ciężką pracę, by później w lidze było dobrze – podsumował trener Wojciech Łobodziński.

- Od początku budowania zespołu mówię zawodnikom, że wyniki są dla nas ważne, także w sparingach, dlatego nie jestem zadowolony z przegranej. Braliśmy pod uwagę, że nasza drużyna może mieć dziś na boisku trudno, bo wczorajszy trening był bardzo mocny i wymagający. Nie chcę się w ten sposób tłumaczyć, ale faktycznie dziś nasi zawodnicy nie biegali tak, jak powinno to wyglądać i widać było, że odczuli trudy ciężkich treningów, charakterystycznych dla okresu przygotowawczego. Jeśli chodzi o grę, to mamy sporo do poprawy i wciąż dużo pracy przed nami. 
 
Kolejny raz sprawdziliśmy też wszystkich dostępnych zawodników. Myślę, że podstawowa jedenastka zacznie się krystalizować dopiero po zgrupowaniu. Prosimy o cierpliwość, teraz musimy wykonać tę ciężką pracę, by później w lidze było dobrze. Domingueza wpuściłem na boisko niemal z marszu, bo przecież dopiero do nas dołączył, ale od swojej pierwszej minuty w klubie pali się do gry. Chciałem, też żeby miał okazję przywitać się z naszymi kibicami, którzy przyszli na sparing. Choć grał tylko 20 minut, myślę że dał pozytywną zmianę.
 
W poniedziałek wyruszamy na zgrupowanie do Szamotuł. Kadrę ogłosimy w niedzielę, po rozmowach z zawodnikami. Oczywiście, pojadą z nami Nemanja Mijusković i Kamil Zapolnik, którzy zmagali się z różnymi problemami i nie mogli grać w pierwszych dwóch sparingach, ale dziś już obaj normalnie trenowali i od poniedziałku będą mogli pracować z drużyną na sto procent. W sparingu nie zagrał też Piotr Azikiewicz, który dostał dziś od nas wolne, ponieważ… bierze ślub. Życzymy mu wszystkiego najlepszego!

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/