Aktualności

Akademia

Trzeci sparing Miedzi II Legnica za nami

03.02.2024, 18:48
Zespół rezerw Miedzi Legnica rozegrał trzeci mecz kontrolny podczas zimowego okresu przygotowawczego. Podopieczni Łukasza Bulińskiego zmierzyli się ze Stalą Brzeg.

Początek tego spotkania nie należał do naszego zespołu. Trzecioligowiec z Brzegu wyszedł na czterobramkowe prowadzenie, jednak Miedzianka nie złożyła broni i już na początku drugiej połowy zaczęła odrabiać straty. W 53 minucie zespół do walki poderwał Piotr Stępień, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Zaledwie minutę później piłkę w siatce umieścił Skrzypczak. Cztery minuty po drugiej bramce gola kontaktowego zdobył Piotr Stępień, który tym samym zanotował dublet w dzisiejszym meczu. W 68 minucie bardzo dobry atak pozycyjny wykorzystał Szymon Skrzypczak, zaliczając drugą bramkę w tym spotkaniu. Niestety finalnie Stal zdołała strzelić zwycięskiego gola, przechylając szalę triumfu na swoją korzyść. 

- Za nami następny mecz kontrolny którym rozpoczęliśmy etap, gdzie na przestrzeni 8 dni rozegramy 4 mecze. Stwarza to okazje do obserwacji zawodników na coraz dłuższej przestrzeni czasu gry. Dzisiejsze spotkanie miało niecodzienny przebieg w którym oba rywalizujące zespoły zdecydowanie przeważały w jednej z połów. Z naszej perspektywy był to bardzo cenny mecz dający wiele odpowiedzi w odniesieniu zarówno do organizacji gry jak i indywidualnych postępów zawodników - mówi Łukasz Buliński.
 
Miedź II Legnica - Stal Brzeg 4:5 (0:4)
Bramki: Stępień (53', 58'), Skrzypczak (54', 68')
Miedź II Legnica: Lipiec - Żarkowski, Orzechowski, Czornij (60’ Maszało), zaw. testowany (60’ Poliński) - Szymoniak (60’ Manikowski), Ciapa, Kania (45’ Okoh), Garuch - Skrzypczak, Stępień (60’ Szabłowski)

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/