Aktualności

Akademia

W Opalenicy z Wolfsburgiem!

09.07.2024, 02:14
Akademia Piłkarska Miedzi Legnica wraca do treningów i rozpoczyna czas gier kontrolnych. Jak rozpoczynać, to mocnym uderzeniem!

W środę 10 lipca 2024 roku Miedź Legnica U17 i U19 rozegrają mecze kontrolne z VFL Wolfsburg w Opalenicy. Podopieczni Gustawa Sadowskiego rozegrają swój mecz o godzinie 13:00, zaś zawodnicy trenera Volodymyra Leshchuka o 16:00. Mecze zostaną rozegrane na obiektach przy Hotelu Remes. Podczas Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie trenowała tam reprezentacja Portugalii z Cristiano Ronaldo na czele. 
 
Warto w tym miejscu wyróżnić i skupić się na jednym z najlepszych zespołów w Niemczech. 
Ekipa “Die Wölfe” U17 występuje w Bundeslidze B-Junioren. W ubiegłym sezonie drużyna z miasta Volkswagena zakończyła rozgrywki na 2. miejscu z dorobkiem 59 punktów. W ciągu 26 spotkań Wolfsburg wygrał 19 z nich, ponadto 2 zremisował i 5 przegrał, notując przy tym bilans bramkowy 84-34. Najlepszym strzelcem zespołu był Alessandro Grimaldi, który w trakcie trwania kampanii 2023/2024 strzelił 18 bramek, co jest siódmym najlepszym wynikiem w Niemczech w tych rozgrywkach. Trenerem tego zespołu jest 32-letni Dennis Da Silva Felix. 
 
Dla drużyn z Wolfsburga, które przygotowują się do startu w rozgrywkach, mecze z Miedzią Legnica będą jednym z etapem sprawdzenia przed ligą. Zapowiada się ciekawe widowisko!

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-cc.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/