Aktualności

Akademia

Wielkie emocje towarzyszyły Miedź Cup 2022 - FOTO

13.06.2022, 14:03
W miniony weekend Akademia Piłkarska Miedzi Legnica, wraz z Pro-Turnieje przy wsparciu Fundacji KGHM zorganizowała dwudniowy międzynarodowy turniej Miedź Legnica CUP U11. W Legnicy zagrało 15 drużyn z trzech europejskich krajów. Rozgrywki były bardzo zacięte i wzbudziły wiele emocji. Ostatecznie wygrał Górnik Zabrze.

Dwudniowy turniej Miedź Legnica CUP U11 odbywał się na 4 boiskach. W rozgrywkach wzięły udział zespoły z Polski, Węgier i Ukrainy. Każda z drużyn miała możliwość rywalizacji na głównym stadionie Im. Orła Białego, co dodatkowo nadawało prestiżu tym rozgrywkom. Znakomicie przygotowane boiska, pełne słońce i bardzo dużo gier złożyło się na ostateczny sukces. Nie brakowało także profesjonalnej obsługi ze strony współorganizatora tego przedsięwzięcia, którym były Pro-Turnieje. Turniej wspomogła także Fundacja KGHM.

W międzynarodowych rozgrywkach wzięło udział 15 drużyn: Honved Budapeszt, Ruch Lwów, Mogyorod FC, Miedź Legnica, Miedź Legnica II, Wisła Kraków, Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław, Korona Kielce, Barca Academy Warszawa, AP Reissa Poznań, KKS Kalisz, Jedynka Reda, Szkółka Techniki Fundamentalnej oraz Reprezentacja Klubów partnerskich APML. Wszystkie zespoły podzielono na dwie grupy. Mecze grupowe odbywały się przez całą sobotę, a w niedzielę zostały dokończone. Następnie rozegrano mecze ko poszczególne miejsca. W finale spotkał się Górnik Zabrze i Akademia Reissa Poznań. Po zaciętym pojedynku padł bezbrakowy remis i o wygranej decydowały rzuty karne. Tu lepsi okazali się zawodnicy z Zabrza i to oni podnieśli pamiątkowe trofeum za zwycięstwo.

Każda z ekip biorących udział w rozgrywkach otrzymała pamiątkowe medale. Poza tym wręczono także wyróżnienia indywidualne. Warto dodać, że podczas Miedź Legnica Cup U11 odbyły się warsztaty dietetyczne, które poprowadziła mgr. Inż. Anna Ksiązęk, główny dietetyk Miedzi Legnica, a także warsztaty mentalne prowadzone przez trenera Krzysztofa Skrzypka.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy ponownie do Legnicy na kolejne turnieje. Kolejna odsłona Miedź Legnica Cup już w przyszłym roku.

FOTO: B.Hamanowicz/A.Skotnicka

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna