Aktualności

Klub

Wojciech Łobodziński: - Wszyscy są chętni do pracy

16.06.2022, 17:00
Od poniedziałku piłkarze Miedzi przygotowują się do nowego sezonu w PKO BP Ekstraklasie. O powrocie do treningów rozmawiamy z trenerem Wojciechem Łobodzińskim.

Sztab szkoleniowy jest zadowolony z tego, w jakiej dyspozycji zawodnicy pojawili się po urlopach?
 
- Wszyscy wrócili zdrowi i chętni do pracy. Testy oraz badania wydolnościowe i szybkościowe pokazały, że tak naprawdę nic nie straciliśmy, więc możemy zacząć od dużych intensywności. Na tym nam bardzo zależało. Oprócz tego wprowadzamy nowy system GPS, który będzie kolejnym usprawnieniem naszej pracy. Wszystko jest na dobrej drodze i tak jak sobie zakładaliśmy.
 
Pierwszy tydzień zakończy sobotnie wejście na Śnieżkę.
 
- Myślę, że zawodnicy nie spodziewają się tempa, jakie zaplanowaliśmy dla nich. Będzie to marszobieg, więc bardzo intensywny trening. Nie będzie to spacerek. Traktujemy to jako mocną jednostkę treningową. Tych, którzy nie chodzili po górach, czeka wyzwanie. To na pewno będzie obciążający trening.
 
Co możemy powiedzieć o kadrze zespołu?
 
- Jeżeli chodzi o zawodników z Akademii Piłkarskiej Miedzi Legnica, to pracować z nami będzie Mateusz Letkiewicz, który już z nami trenował. Przyjrzymy mu się trochę bliżej. Obserwowałem tego chłopaka i uważam, że ma potencjał, by w najbliższych latach jeszcze się rozwinąć. Wydaje mi się, że rokuje na ten moment najbardziej. W najbliższych tygodniach kadra będzie się zmieniała, co trzeba sobie powiedzieć wprost. Zawodnicy będą przychodzili i odchodzili. Na pewno sytuacja będzie dynamiczna i dlatego nie gramy sparingu w pierwszym tygodniu, żeby być optymalnie przygotowanym na mecz w następny piątek.
 
 
Gry kontrolne zaczniemy z lokalnym rywalem – KGHM Zagłębiem Lubin.
 
- Nie chciałbym myśleć o tym, że z Zagłębiem zagramy zaraz mecz ligowy, tylko traktować to spotkanie jako zwykły sparing. Będę chciał sprawdzić wszystkich zawodników. Dlatego ten mecz zdecydowanie będzie się różnić od pojedynków ligowych. Tak naprawdę będzie to poligon doświadczalny. W pierwszym sparingu będziemy chcieli przećwiczyć sobie to, co planujemy. Nie zważając na to, z jakim przeciwnikiem gramy. 
 
Znamy już dokładny termin inauguracji sezonu z Radomiakiem. Będzie on w jakiś sposób determinował ostatni tydzień przygotowań?
 
- Szkoda, że ten mecz jest w porze, o której często graliśmy w Fortuna 1 Lidze. Ale jesteśmy beniaminkiem, więc w prime timie na razie prawdopodobnie nie będziemy pokazywani. Cieszymy się, że jesteśmy w PKO BP Ekstraklasie. Tak naprawdę, jakie to ma znaczenie o której godzinie gramy? Oczywiście wolelibyśmy występować o godz. 20, przy światłach. Tak na pewno też będzie. Ale nie ma to większego znaczenia. Jedziemy do Radomiaka, czyli drużyny, która w poprzednim sezonie jako beniaminek pokazała się z bardzo dobrej strony. Czeka nas bardzo trudne spotkanie, ale jestem jakoś spokojny przed tym meczem. Daleko jeszcze do niego, więc szczególnie jeszcze o nim nie myślę.
 
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsorzy:
https://www.droko.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl