Aktualności

Klub

Wybierasz się na mecz? Pamiętaj o kilku zasadach

14.05.2022, 10:00
Mecz na szczycie Fortuna 1 Ligi, w którym pewna awansu Miedź zmierzy się z Widzewem Łódź wzbudza ogromne zainteresowanie kibiców. Dlatego przypominamy kilka wskazówek, które ułatwią sympatykom zielono-niebiesko-czerwonych wejście na mecz. Szczególnie ważne, aby ze względu na wysoką frekwencję tego dnia pojawić się na stadionie dużo szybciej, by sprawnie wejść na trybuny!

Spotkanie Miedzi z Widzewem Łódź rozpocznie się w niedzielę 15 maja o godz. 12:40. Bilety na pojedynek zakupić możecie w Strefie Miedzi (otwartej w sobotę w godz. 10-14) przy ul. Wrocławskiej 43/1 oraz za pomocą serwisu bilety.miedzlegnica.eu. Apelujemy o wcześniejsze pojawienie się na obiekcie, aby uniknąć kolejek przy wejściu!
 
Na nieco ponad dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania – już o godz. 10:30 – otwarte zostaną kasy biletowe na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy. Liczba otwartych kas zależna będzie od dostępnych biletów na daną trybunę. O ile w sprzedaży pozostaną wejściówki na trybunę D, w kasie nr 4 (od strony Sektora Rodzinnego - między trybunami B i D) będzie istniała możliwość płatności kartą. W pozostałych kasach płatność możliwa będzie wyłącznie gotówką. Warto wybrać się na mecz wcześniej, aby uniknąć kolejek podczas wchodzenia na stadion i spokojnie zająć swoje miejsce na trybunach. Piłkarze na murawie pojawią się około godzinę przed meczem, wychodząc na rozgrzewkę. Powitajmy ich brawami i głośnym dopingiem, dodając im otuchy przed ważnym pojedynkiem.
 
Pamiętać trzeba, aby zabrać ze sobą dokument potwierdzający tożsamość oraz zakupiony bilet lub karnet. Aby przejść przez kołowrotek, należy najpierw przyłożyć karnet/bilet do czytnika. Dochodząc do stadionu warto od razu skierować się do właściwego wejścia. Przypominamy: na trybunę A prowadzą wejścia przy kasach nr 1 i 2, a wejścia na trybunę B (w tym Sektor Rodzinny) znajdują się przy kasie nr 4. Fani, posiadający karnety i bilety na trybunę C wchodzą wejściami przy kasach nr 3. Goście z karnetami i biletami VIP wchodzą przez kołowrotki przy kasie nr 1.
 
W związku z ograniczoną liczbą miejsc parkingowych, prosimy kibiców z Legnicy o pozostawienie samochodów w domach. Jeśli ktoś spoza Legnicy wybiera się na mecz samochodem, przypominamy, że miejsca parkingowe nieopodal stadionu można znaleźć m.in. na ul. Zielonej; części Al. Orła Białego; u zbiegu ul. Zielonej i Jordana; ul. Mickiewicza i przyległych. Przypominamy, że nie ma możliwości parkowania samochodów w Parku Miejskim. Dodatkowo polecamy parkingi przy ul. Bielańskiej, gdzie można spokojnie pozostawić auto i spacerem dojść do stadionu.
 
Idąc na mecz dobrze jest ubrać się na niebiesko, zakładając szalik Miedzi, aby okazać jeszcze mocniejsze wsparcie naszej drużynie. Klubowe gadżety zakupić można w Strefie Miedzi.
 
W napoje oraz jedzenie zaopatrzycie się w strefach gastronomicznych usytuowanych w narożnikach trybun. Warto się posilić, by nie stracić energii dopingując naszych piłkarzy przez całe spotkanie. Każdy kibic jest częścią widowiska sportowego, więc wszyscy razem zadbajmy o atmosferę piłkarskiego święta na trybunach! Pokażmy, że jesteśmy 12 zawodnikiem Miedzi i głośnym, kulturalnym dopingiem poprowadźmy piłkarzy do zwycięstwa w prestiżowym meczu. 
 
Tuż po zakończeniu meczu na płycie boiska odbędzie się transmitowana przez telewizję uroczystość wręczenia pucharu za mistrzostwo ligi i awans do PKO BP Ekstraklasy. Trofeum drużynie Miedzi przekaże prezes Fortuna 1 Ligi Marcin Janicki w towarzystwie wiceprezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej Łukasza Czajkowskiego. Będzie to moment dla telewizji i fotoreporterów, aby nasz sukces został dobrze zaprezentowany i zapamiętany w całej Polsce. Dlatego apelujemy do kibiców o wstrzymanie się ze wspólnym świętowaniem na murawie do zakończenia oficjalnych uroczystości. W innym przypadku wręczenie pucharu na stadionie nie dojdzie do skutku. Gdy dekoracja z udziałem przedstawicieli Fortuna 1 Ligi i DZPN-u dobiegnie końca, dla kibiców otwarte zostaną bramy prowadzące na boisko, a spiker wyda stosowny komunikat, zapraszający do wspólnej zabawy z drużyną. Następnie świętowanie przeniesie się na Polanę Angielską w Parku Miejskim.
 
Dla tych, którzy nie będą mogli być na Stadionie im. Orła Białego relację tekstową prowadzić będziemy na klubowym Twitterze (@MiedzLegnica). Aby śledzić relację nie trzeba być zalogowanym na portalu, wystarczy kliknąć ikonkę Twittera na górnym pasku naszej strony. Oczywiście materiałów meczowych nie zabraknie również na pozostałych oficjalnych kanałach komunikacyjnych Miedzi – klubowej aplikacji, stronie internetowej www.miedzlegnica.eu, Facebooku (MKSMiedzLegnica) oraz Instagramie (miedzlegnica).
 
Ponadto pojedynek transmitowany będzie w Polsacie Sport, za pośrednictwem platformy Polsat Box Go oraz w formule PPV w centrum meczowym STATSCORE, w którym zakupić można dostęp do pojedynczego meczu.
 
 
 
 
 
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsorzy:
https://www.droko.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl