Aktualności

Klub

Wyróżnienie dla Miedzi z rąk Ministra Sportu i Prezydenta Legnicy

11.02.2024, 12:35
Podczas XIII Samorządowej Gali Sportu w Legnicy statuetka działacza roku 2023 powędrowała w ręce Tomasza Brusiło, Prezesa Zarządu Miedzi. Nagrodę odebrał z rąk Wiceministra Sportu i Turystyki Piotra Borysa oraz Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.

- Traktuję to przede wszystkim jako wyróżnienie dla wszystkich wspaniałych ludzi, z którymi na co dzień mam przyjemność pracować w Miedzi Legnica, zaangażowanych w rozwój tego Klubu. I w imieniu całej Miedzi bardzo dziękuję! Gratulacje również dla wszystkich wyróżnionych – powiedział Tomasz Brusiło. Wyróżnienie dla Klubu jest związane m.in. z realizacją przebudowy bazy treningowej Akademii Piłkarskiej Miedzi przy ul. Świerkowej, na którą nasz Klub uzyskała wsparcie finansowe w dwóch konkursach Ministerstwa Sportu i Turystyki.
 
Podczas gali spotkały się osoby ze świata sportu: zawodnicy, trenerzy, działacze, ale też politycy i liderzy samorządów Zagłębia Miedziowego. Była okazja do rozmów o założeniach i planach sportowych na najbliższe miesiące. – Pan Minister Piotr Borys powiedział, że Legnica ma ogromne szczęście do mecenasa sportu w osobie pana Andrzeja Dadełło, który od lat wspiera piłkarską Miedź i stoi nie tylko za sukcesami sportowymi, ale również za inwestycjami i rozwojem Klubu. Modernizacja obiektów przy ul. Świerkowej również nie byłaby możliwa bez jego wsparcia. Cieszę się, że to nieustające zaangażowanie właściciela Miedzi jest dostrzegane nie tylko w Legnicy, ale także daleko poza nią – dodał Tomasz Brusiło.
 
Fot. B. Ślepecka / e-legnickie.pl
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/