Aktualności

Klub

Zaczynamy ze Śląskiem

15.01.2020, 15:15
Piłkarze Miedzi Legnica rozegrają w czwartek pierwszy mecz kontrolny w zimowym okresie przygotowawczym. O godz. 12 w Trzebnicy zielono-niebiesko-czerwoni zmierzą się ze Śląskiem Wrocław.

Legniczanie w zeszłym tygodniu przeszli badania lekarskie i wydolnościowe, a od poniedziałku trenują na pełnych obrotach. Dzięki przeprowadzonym testom sztab szkoleniowy mógł przygotować indywidualne obciążenia treningowe dla poszczególnych zawodników.

- Przede wszystkim oceniliśmy zespół pod względem motorycznym. Temu służyły badania. W tej chwili będziemy konsekwentnie realizować wszystkie założenia, które sobie wcześniej opracowaliśmy i mamy w swoich planach. Badania dały nam wskazówki do pracy nad motoryką. Oprócz tego na treningach dużo uwagi poświęcamy pracy taktycznej. Jutro mamy zaplanowany sparing. Każdy mecz jest dla nas bardzo istotny. Spotkania kontrolne z jednej strony muszą wyznaczać kierunki pracy zespołu, a z drugiej strony weryfikować to, nad czym pracowaliśmy. Powoli, krok po kroku budujemy formę – mówi trener Dominik Nowak.

Pierwszym sprawdzianem aktualnej formy, a zarazem pierwszą odsłoną walki o miejsce w podstawowym składzie Miedzi będzie potyczka ze Śląskiem Wrocław. Na boisku spodziewać możemy się dwóch jedenastek legniczan.

- Na pewno będę chciał zobaczyć rywalizację, co jest dla mnie najważniejsze w tym meczu. Dlatego wyjdą dwa porównywalne zespoły. Każdy wie, kto z kim konkuruje na poszczególnych pozycjach. Oczywiście niedługo do pełnej dyspozycji wróci Marquitos, co jeszcze zwiększy rywalizację. Dla piłkarzy jest to pierwszy etap walki o podstawową jedenastkę – dodaje szkoleniowiec Miedzi.

Zielono-niebiesko-czerwoni będą mieli okazję sprawdzić się na tle czwartego zespołu PKO Ekstraklasy. Także dla wrocławian będzie to pierwszy mecz kontrolny w tym roku. Trzy dni później WKS uda się na obóz przygotowawczy na Cypr.

- Sparing z zespołem z Ekstraklasy będzie dla nas dobrym sprawdzianem. Trenujemy dopiero tydzień, ale mecze kontrolne są niezbędne, aby zweryfikować aktualną dyspozycję i dowiedzieć się nad czym musimy ciężej pracować – zauważa napastnik Valerijs Sabala.

Początek czwartkowego meczu o godz. 12:00. Relacja pisana dostępna będzie na naszym klubowym Twitterze. Aby ją śledzić nie trzeba być zalogowanym na portalu.

Czy Miedź zakończy pierwszoligowe rozgrywki na jednym z dwóch czołowych miejsc w tabeli? Kurs w Fortunie na takie rozstrzygnięcie wynosi 5.5. Wejść do gry i sprawdzić inne zakłady Fortuny możecie TUTAJ.

„Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o. to legalny bukmacher posiadający zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych w Polsce. Udział w nielegalnych grach hazardowych grozi konsekwencjami prawnymi. Hazard związany jest z ryzykiem”.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna