Aktualności

Klub

Zapowiedź: Boldklubben af 1893 - Miedź

07.02.2024, 19:55
Legniczanie mają przed sobą ostatni mecz kontrolny podczas tureckiego zgrupowania.

Na zakończenie pobytu w miejscowości Belek rywalem Miedzi będzie duński Boldklubben af 1893. To dziewiąta drużyna dwunastozespołowej 1 Dywizji, odpowiednika Fortuna 1 Ligi. B.93 jest jednak jednym z najbardziej utytułowanych klubów Danii. W swym dorobku posiada aż dziewięć mistrzowskich tytułów i krajowy puchar. Ekipa grająca obecnie na stadionie Østerbro ostatni czempionat wywalczyła jednak w 1946 roku, a puchar w 1982 roku. W sezonie 1982/1983 Duńczycy wyeliminowali w Pucharze Zdobywców Pucharów Dynamo Drezno, z którym Miedź mierzyła się w meczu towarzyskim w zeszłym roku. B.93 ma w dorobku również osiem mistrzostw i trzy puchary Kopenhagi.
 
W pierwszym meczu podczas tureckiego zgrupowania B.93 przegrał 1:2 z przedstawicielem ukraińskiej elity FK Ołeksandrija. Bramkę dla zespołu z Kopenhagi zdobył w 81 minucie macedoński pomocnik Fisnik Isaki. Ukraińcy oba gole strzelili jeszcze przed przerwą. W styczniu duński zespół rozegrał szereg meczów towarzyskich ze skandynawskimi rywalami. B.93 przegrał 0:4 z FC Nordsjaelland, zremisował 3:3 z Odense BK (bramki dla B.93 zdobywali Sebastian Kroner, Sebastian Clemmensen i Fisnik Isaki), uległ 2:4 szwedzkiemu Mjällby AIF (Tammer Bany, Jonathan Mathys) oraz zremisował 1:1 z wiceliderem 2 Dywizji (trzeci poziom rozgrywkowy) FC Roskilde (Osvald Gabriel Søe). Następnie Duńczycy udali się na zgrupowanie do Turcji.
 
Tam była już Miedź, dla której starcie ze stołecznym duńskim zespołem będzie ostatnim podczas tegorocznego zgrupowania w miejscowości Belek. - Odkąd przylecieliśmy do Turcji, pracujemy bardzo ciężko i mam nadzieję, że przełoży się to na wyniki w Fortuna 1 Lidze. Na pewno bramki i zwycięstwa przyjdą, bo tak ciężka praca, jaką tutaj wykonaliśmy, musi prędzej czy później zaprocentować – mówi Kacper Józefiak. - Jeżeli chodzi o grę, myślę, że nasz potencjał jest bardzo duży i wyglądała ona naprawdę dobrze. Tak jak mówię, bramki muszą przyjść i zwycięstwa po nich też przyjdą. Być może będzie to dopiero w Fortuna 1 Lidze, a być może już w czwartek – dodaje.
 
W ostatnim meczu kontrolnym w trakcie obozu przygotowawczego zielono-niebiesko-czerwoni popracują nad elementami, które wymagają korekty przed wznowieniem oficjalnych rozgrywek. - Myślę, że najbardziej musimy poprawić te najmniejsze detale, jak ostatnie podanie czy wykończenie akcji. Nad tym pracujemy, bo właśnie te detale bywają kluczowe i od nich zależy czy akcja skończy się bramką czy nie – podkreśla defensor Miedzi.
 
Współpraca linii obronnej zielono-niebiesko-czerwonych wygląda coraz lepiej, co pokazał choćby pojedynek z reprezentacją Korei Południowej do lat 23. Kluczem może być utrzymywanie koncentracji na najwyższym poziomie przez pełne 90 minut. - Mamy wspaniały zespół. Jako młodsi zawodnicy, wspólnie z Miłoszem, możemy się dużo uczyć od Andrzeja, Nemanji czy Rubena. To są doświadczeni zawodnicy, którzy grają na najwyższym poziomie. Bardzo dobrze się dogadujemy, tak jak z resztą drużyny, która pomaga nam w każdym aspekcie na boisku. Wspieramy się i nawet jak ktoś popełni błąd, to nie ma żadnych pretensji, tylko każdy się napędza do jeszcze cięższej pracy – kończy Józefiak.
 
Początek czwartkowych zawodów o godz. 9:30 czasu polskiego. Wynik podawany będzie na naszym klubowym Twitterze (obecnie X.com). Jeśli warunki na obiekcie na to pozwolą, przeprowadzimy transmisję spotkania na kanale Miedź TV w serwisie YouTube.
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/