Aktualności

Klub

Zapowiedź: GKS Katowice – Miedź

25.02.2024, 20:00
We wtorek w Katowicach legniczanie nadrabiać będą ligowe zaległości, rozgrywając przełożone z grudnia zawody 18 kolejki.

Spotkanie GKS-u z Miedzią odbywać się będzie w ramach obchodów jubileuszu 60-lecia katowickiego klubu. Już o godz. 13:30 drużyna legniczan z rocznika 2013 rozegra mecz towarzyski z rówieśnikami z Akademii „Młoda GieKSa” na boisku ze sztuczną nawierzchnią „Kolejarz” przy ul. Alfreda 1 w Katowicach. Z kolei o godz. 16:40 na głównej płycie Stadionu Miejskiego przy ul. Bukowej 1A w Katowicach obie drużyny dziecięce zagrają 20-minutowy pokazowy przedmecz, poprzedzający ligowe starcie pierwszych zespołów GKS-u i Miedzi. Przedstawiciele obu drużyn z roczników 2013 wezmą również udział w dziecięcej eskorcie, wyprowadzając seniorskie ekipy na murawę.
 
- Czasami jest tak, że takie okoliczności sprzyjają rywalom i potrafią dodać im skrzydeł, a czasami paraliżować. Pytanie brzmi, jak zareaguje zespół z Katowic. Tego dowiem się już we wtorek. Największe atuty GKS-u widzę w organizacji gry. Jest to drużyna dobra, bardzo dobra u siebie, powtarzalna. To drużyna, która gra w swój optymalny sposób z podobnymi zawodnikami przez już parę miesięcy, parę rund. Na pewno organizacja gry to jest coś, co wyróżnia zespół z Katowic – mówi trener Radosław Bella.
 
Legniczanie piątkowym starciem z Polonią Warszawa rozpoczęli mały ligowy maraton. We wtorek zagrają w Katowicach, a już w piątek w Rzeszowie ze Stalą. W związku z tym, po meczu na Górnym Śląsku zielono-niebiesko-czerwoni udadzą się na małe zgrupowanie do Woli Chorzelowskiej. Starcie w Katowicach będzie więc niejako pośrodku tej podróży.
 
- Spodziewamy się trudnego spotkania, przede wszystkim pod kątem taktycznym. Będziemy musieli być cały czas zdyscyplinowani. GKS to zespół, który znamy. Oczywiście jest atutem, że jest powtarzalny, ale też dzięki temu możemy się lepiej przygotować. Na pewno mimo krótkiego czasu będziemy chcieli czymś zaskoczyć rywali – zaznacza szkoleniowiec Miedzi. - W katowickiej drużynie szczególną uwagę należy zwrócić na monolit. Na to, że ten zespół jest naprawdę dobrze zorganizowany jako całość, a dzięki temu pojedynczy piłkarze potrafią pokazać swoje umiejętności. Nie chciałbym tutaj nikogo wyróżniać, bo to jest naprawdę zespół na bardzo dobrym, jednolitym poziomie – dodaje. 
 
Sytuacja kadrowa Miedzi przed wyjazdem do Katowic pogorszyła się w trakcie pojedynku z Polonią Warszawa. Już w pierwszym kwadransie kontuzji doznał Damian Michalik. Kartki, zmuszające do pauzy na Górnym Śląsku otrzymali natomiast Mehdi Lehaire i Tarsicio Aguado Arriazu. Z kolei możliwe, iż w Katowicach do dyspozycji sztabu szkoleniowego będzie już Andrzej Niewulis. Patryk Pierzak zdążył już nawet na mecz z warszawianami.
 
Początek wtorkowego meczu na Stadionie Miejskim w Katowicach o godz. 18:00. Wynik podawany będzie na naszym klubowym Twitterze. Pojedynek transmitowany będzie na platformie Polsat Box Go (wykup pakietu - https://bit.ly/PolsatBoxGoF1L) oraz w modelu PPV poprzez centra meczowe STATSCORE (wykup transmisji w PPV - https://bit.ly/MiedzPPV).

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/