Aktualności

Klub

Zapowiedź: Miedź - Arka Gdynia

24.09.2023, 20:00
Błyskawicznie nadarza się dla piłkarzy Miedzi okazja do rewanżu na Arce Gdynia za ligową porażkę. Tym razem jednak oba zespoły zmierzą się w ramach I rundy Fortuna Pucharu Polski.

- Myślę, że będziemy lepiej przygotowani, bo wiemy już jak Arka chciała grać w obronie, jak chciała zamykać nam linie podań oraz jak chciała atakować. Będziemy więc gotowi na tak naprawdę dwa warianty Arki, przed zmianą ustawienia i po zmianie. Dlatego na pewno będziemy lepiej przygotowani do tego meczu – mówi trener Radosław Bella
 
Niewątpliwie, by tym razem pokonać ekipę z Trójmiasta legniczanie będą musieli spróbować zaskoczyć gdynian  nowymi wariantami w grze. Obie drużyny już jednak dobrze się znają po niedawnym spotkaniu ligowym. 
 
- Uważam, że element zaskoczenia jest możliwy, bo w zasadzie na tym polega nasza praca. Pewnie rywale szykują na nas coś nowego, ale i my mamy przygotowane coś dla nich. Nie jest oczywiście tak, że zmieni się jedną czy dwie rzeczy i to na pewno przyniesie pozytywny efekt, bo mecz jest sumą wielu składowych, różnych uwarunkowań. Ale na pewno rodzaj naszego pressingu musi się zmienić. Podejdziemy do tego w trochę inny sposób niż zazwyczaj i też poszukamy przewag w ataku – zaznacza szkoleniowiec Miedzi.
 
Zielono-niebiesko-czerwoni w minionej kolejce zanotowali drugą porażkę w sezonie, przegrywając na własnym boisku z liderującą Fortuna 1 Lidze Odrą Opole. Arka po zwycięstwie nad Miedzią udała się na Dolny Śląsk. W sobotni wieczór żółto-niebiescy przegrali 0:1 w Głogowie, a rzutu karnego w 50 minucie (przy stanie 0:1) nie wykorzystał Karol Czubak. W meczu pucharowym możemy spodziewać się roszad w składzie Miedzianki. Trener legniczan zastanawia się bowiem nad pewnymi korektami w zestawieniu drużyny znad Kaczawy. 
 
- W każdym kolejnym meczu zagrają najlepsi. Bez względu na to, czy to jest puchar, czy liga. Ale może dojść do 2-3 zmian – kończy opiekun zielono-niebiesko-czerwonych.
 
Początek wtorkowego meczu na Stadionie Miejskim im. Orła Białego w Legnicy o godz. 18:00. Bilety zakupicie na bilety.miedzlegnica.eu, w Strefie Miedzi oraz w kasach stadionowych na dwie godziny przed rozpoczęciem spotkania. Wynik podawany będzie na naszym klubowym Twitterze.
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-fh.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Sprzętowy:
https://www.no10.pl/