Aktualności

Akademia

Zmiany kadrowe w Miedzi II Legnica

11.01.2022, 11:52
Miedź II Legnica w rundzie wiosennej będzie rozgrywać swoje spotkania w zmienionym składzie osobowym. Kilku zawodników zostanie wypożyczonych z naszej trzecioligowej drużyny do wyższych lig, natomiast z niektórymi kontrakty zostały rozwiązane.

Pierwszym wypożyczonym zawodnikiem z Miedzi II Legnica jest Werick Caetano. Brazylijczyk rundę wiosenną spędzi w Wigrach Suwałki, gdzie trenerem jest jego były opiekun z Miedzi czyli Grzegorz Mokry. To nie koniec zapowiadających się wypożyczeń. Kacper Andrzejewski jest bardzo blisko wypożyczenia do Hutnika Kraków, Kamil Niewiadomski prawdopodobnie zagra w GKS Bełchatów, a Patryk Maciejewski otrzymał wolną rękę w szukaniu kolejnego klubu. Miedź Legnica za porozumieniem stron rozwiązała kontrakty z Byronem Burgeringiem i Viniciusem. Rudolfs Soloha bramkarz Miedzi II zostanie włączony do treningów z pierwszym zespołem. Na tę chwilę to koniec listy zawodników, którzy spróbują swoich sił poza Legnicą. Wszystkim życzymy powodzenia.

Jeśli chodzi o zasilenie szeregów Miedzi II, to na pewno dołączą do niej wyróżniający się juniorzy Akademii Miedzi. Nowe twarze w zespole to także trzech Kameruńczyków. Napastnik Emmanuel Agbor Agbor (2003 r.), skrzydłowy Frankline Yusinyu Tangiri (2001 r.) i kolejny napastnik Graham Mbong Ajebe Metuk (2002 r.), którzy w rundzie jesiennej trenowali już z Miedzią II.

- Chłopcy, którzy przerastają tę ligę mają oczywiście prawo gry wyżej. Jeżeli kryteria gry w 1 lidze są za wysokie, to druga liga jest pośrednią. Moim zdaniem zawodnicy powinni zawsze próbować gry jak najwyżej, aby wrócić jeszcze bardziej gotowym pod kątem pierwszego zespołu trenera Wojtka Łobodzińskiego. Na razie musimy zrobić przegląd „wojsk” i mniej więcej pod koniec stycznia będziemy znali całą kadrę. Wtedy będziemy wiedzieli, którzy juniorzy spełniają już kryteria gry w III lidze, a którzy nie – mówi Arkadiusz Bator trener Miedzi II Legnica.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votumenergy.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.mrservice.biz.pl