Aktualności

Klub

Zostań sędzią piłkarskim!

07.06.2022, 10:35
Kolegium Sędziów Legnica zaprasza w swoje szeregi. Na przełomie sierpnia i września planowany jest kurs, po którego ukończeniu będzie możliwe prowadzenie meczów w Podokręgu Legnica.

Od trzech lat realizujemy nasz plan, dzięki któremu zwiększa się liczba aktywnych sędziów, co jest podstawowym warunkiem, by poziom pracy arbitrów był jeszcze wyższy. W tym czasie, do naszego grona dołączyło wielu młodych sędziów, którzy mają już za sobą prowadzenie meczów w klasie okręgowej – mówi Marek Opaliński, przewodniczący Kolegium Sędziów Legnica.
 
Gdy większość KS-ów w Polsce cierpi na niedobór sędziów, w Podokręgu Legnica sytuacja jest zdecydowanie inna. W ciągu ostatnich trzech lat, pomimo okresu pandemicznego, kurs rozpoczęła ponad setka nowych arbitrów. Część zrezygnowała z sędziowania, jednak spora grupa wciąż prowadzi zawody w Podokręgu Legnica. Co więcej, wielu z nich jest już wyróżniającymi się arbitrami w naszym regionie. 
 
Drzwi do grona Kolegium Sędziów Legnica są otwarte dla wszystkich. Każdy dostanie swoją szansę, dlatego zapraszamy zarówno młodych kandydatów, jak i doświadczonych zawodników. Sędziowanie to przygoda życia i możliwość poznania wielu fantastycznych osób – podkreśla Marek Opaliński.
 
Zapisy na kurs sędziowski potrwają do 15 sierpnia. Sam kurs rozpocznie się tydzień później, a zakończy się egzaminem w dniu 2 września. Więcej informacji można uzyskać pod adresem email: wslegnica@dolnoslaskizpn.pl bądź numerem telefonu: 509 262 591.
 

Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-rl.pl/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Techniczny:
https://www.adidas.pl/pilka_nozna