Procedura zgłoszeń wewnętrznych ma chronić Zgłaszającego (Sygnalistę) przed niekorzystnym traktowaniem ze strony Spółki i innych pracowników/współpracowników w związku z dokonanym zgłoszeniem naruszenia prawa oraz zapewnić zwiększenie efektywności wykrywania nieprawidłowości i podejmowania działań eliminujących je.
Spółka przyjmuje i rozpatruje anonimowe zgłoszenia naruszeń prawa.
Spółka udostępnia następujące kanały zgłoszeń:
1) zgłoszenie ustne może być dokonane telefonicznie na numer +48 506 061 867 oraz na wniosek Zgłaszającego za pomocą bezpośredniego spotkania zorganizowanego w terminie 14 dni od dnia otrzymania takiego wniosku;
2) zgłoszenie w formie pisemnej może być przesłane na adres do korespondencji: Miejski Klub Sportowy „MIEDŹ” LEGNICA S.A., ul. Hetmańska 2 (Stadion Miejski, trybuna B), 59-220 Legnica, z dopiskiem: „naruszenia”;
3) zgłoszenie pisemne w postaci elektronicznej może być dokonane na adres poczty elektronicznej naruszenia@miedzlegnica.eu.
Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej:
- PROCEDURA ZGŁOSZEŃ WEWNĘTRZNYCH obowiązująca w Miejskim Klubie Sportowym „MIEDŹ” LEGNICA S.A.
- Klauzula Informacyjna dla osoby dokonującej zgłoszenia („Zgłaszającego”)
- Klauzula Informacyjna dla osoby, której dotyczy zgłoszenie
- Formularz zgłoszenia wewnętrznego
Tożsamość Zgłaszającego pozostaje poufna, chyba, że Zgłaszający wyraził wyraźną zgodę na ujawnienie swoich danych.
Treść zgłoszenia jest poufna - nie zostaje podana do wiadomości pracowników i współpracowników.
Klub wyznaczył Koordynatora ds. zgłoszeń wewnętrznych i upoważnia go do przyjmowania zgłoszeń wewnętrznych oraz podejmowania działań następczych w związku ze zgłoszeniem.
Koordynator prowadzi Rejestr zgłoszeń wewnętrznych i dokonuje wpisów do Rejestru na podstawie zgłoszeń wewnętrznych. Do Rejestru wpisywane są wszystkie zgłoszenia wewnętrzne, jakie wpłynęły do Spółki, niezależnie od kanału zgłoszenia.
Działanie następcze to działania podjęte w celu oceny prawdziwości informacji zawartych w zgłoszeniu oraz w celu przeciwdziałania naruszeniu prawa będącemu przedmiotem zgłoszenia, w szczególności przez postępowanie wyjaśniające, wszczęcie kontroli lub postępowania administracyjnego, wniesienie oskarżenia, działanie podjęte w celu odzyskania środków finansowych lub zamknięcie procedury przyjmowania i weryfikacji zgłoszenia.
Koordynator ds. zgłoszeń wewnętrznych może powołać Komisję ds. zgłoszeń wewnętrznych, składającą się z upoważnionych pisemnie przez Klub pracowników/współpracowników, w celu przeprowadzenia działań następczych.
Spółka ustanawia zakaz podejmowania działań odwetowych oraz niekorzystnego traktowania Zgłaszającego z powodu dokonania zgłoszenia wewnętrznego, zewnętrznego lub ujawnienia publicznego.
Działanie odwetowe — bezpośrednie lub pośrednie działanie lub zaniechanie w kontekście związanym z pracą, które jest spowodowane zgłoszeniem lub ujawnieniem publicznym i które narusza lub może naruszyć prawa Zgłaszającego lub wyrządza lub może wyrządzić nieuzasadnioną szkodę Zgłaszającemu, w tym bezpodstawne inicjowanie postępowań przeciwko Zgłaszającemu.
Klub zastrzega sobie prawo do podejmowania odpowiednich działań w stosunku do wszystkich osób, których działania będą miały na celu stosowanie gróźb lub działań odwetowych na osobie Zgłaszającej bądź osobie pomagającej w dokonaniu zgłoszenia oraz osobie powiązanej ze Zgłaszającym.
Sygnalista może dokonać zgłoszenia zewnętrznego Rzecznikowi Praw Obywatelskich albo organowi publicznemu bez uprzedniego dokonania zgłoszenia wewnętrznego.