Cracovia – Miedź 1:1. Zwycięski remis!

17.11.2012, 19:55

IMG_6985.jpgW meczu 17. kolejki I ligi Miedź Legnica zremisowała na wyjeździe z Cracovią 1:1, mimo gry przez 50 minut w osłabieniu po czerwonej kartce dla Piotra Kasperkiewicza. W takich okolicznościach remis na wyjeździe z tak trudnym rywalem smakuje równie dobrze jak zwycięstwo. Kapitalnego gola dla legniczan zdobył Jakub Grzegorzewski!

>FOTORELACJA Z MECZU (SPORTOWEFAKTY.PL)<

>SKRÓT MECZU (ORANGE SPORT TV)<

Już na dwie godziny przed meczem nad stadionem Cracovii zalegała gęsta mgła. Ale im bliżej było pierwszego gwizdka, tym bardziej mgła ustępowała. Piłkarzy Miedzi wychodzących na rozgrzewkę przywitały oklaski liczącej ponad pół tysiąca grupy kibiców Miedzianki, którzy później od pierwszego gwizdka fantastycznym dopingiem wspierali legnicki zespół. Ale od pierwszych minut groźniej atakowała Cracovia. Już w 4 min doszło do dziwnej sytuacji – na środku boiska faulowany był Grzegorzewski, ale sędzia nie przerwał gry i gospodarze wyprowadzili kontrę, po której Dudzic pokonał Ptaka. Później Cracovia jeszcze kilka razu groźnie atakowała, z bliska strzelał m.in. Boljević, ale Ptak kapitalnie bronił. W 25. min mogło być 1:1 – Wołczek przedarł się z piłką w pole karne, zagrał do Nowackiego, a ten uderzył nad bramką. Pięć minut później w podobnej akcji dogrywał Łobodziński, a przestrzelił Grzegorzewski. Wreszcie w 42. min napastnik Miedzi dostał piłkę w pole karne z prawego skrzydła od Piotra Madejskiego, przełożył futbolówkę z nogi na nogę i z 16 m uderzył pod poprzeczkę nie do obrony. Niestety, chwilę później drugi żółty, a w konsekwencji czerwony kartonik obejrzał Piotr Kasperkiewicz i pierwszą połowę Miedzianka kończyła w dziesiątkę.

W drugiej połowie, grając w osłabieniu, Miedź się broniła i próbowała kontratakować. Niewiele brakowało, by jeden z takich kontrataków zakończył się bramką. Znacznie więcej pracy niż Pilarz miał jednak Ptak, który raz za razem bronił strzały gospodarzy i nie dał się pokonać. Miedź jest pierwszą drużyną, która w obecnym sezonie ligowym nie przegrała na stadionie Cracovii!

CRACOVIA - MIEDŹ LEGNICA 1:1 (1:1)
Bramki: Dudzic (4) oraz Grzegorzewski (42). Żółte kartki: Kosanović, Straus, Żytko oraz Kasperkiewicz, Bany, Łuszkiewicz. Czerwona kartka: Kasperkiewicz (43 - za drugą żółtą). Sędziował: Rafał Rokosz (Katowice). Widzów: 7689 (w tym 500 z Legnicy).
CRACOVIA: Pilarz - Kosanović, Boljević, Żytko, Marciniak, Nykiel, Bernhardt (62 Budziński), Żołądź (62 Danielewicz), Zejdler (77 Steblecki), Dudzic, Straus.
MIEDŹ: Ptak - Zasada, Woźniczka, Bany, Wołczek, Kasperkiewicz, Łuszkiewicz, Nowacki (90 Mowlik), Madejski (88 Szymański), Łobodziński, Grzegorzewski (68 Alexandre).

Cracovia – Miedź 1:1. Zwycięski remis! (TV)