Aktualności

Klub

Damian Byrtek: - Mamy bardzo wyrównany zespół

17.11.2019, 16:15
Na boisku sprawia wrażenie groźnego i twardego gracza, ale poza nim jest bardzo wesołym człowiekiem. Obrońca Damian Byrtek walczy o miejsce w składzie na ostatnie tegoroczne mecze Miedzi.

Na boisku uchodzisz za twardego gracza, tymczasem poza murawą jesteś wyjątkowo pogodną osobą. Łatwo połączyć te dwie twarze?

- Miło słyszeć takie słowa, że poza boiskiem jest się bardzo pogodną osobą. Ale jeśli chodzi o poczynania na murawie, to muszę przyznać, że tak naprawdę w niektórych sytuacjach powinienem grać bardziej zdecydowanie. Czasami takie luźne podejście przekładam na boisko i wtedy kończy się to niezbyt dobrze. Ale ogólnie rzecz biorąc nie jest ciężko połączyć te dwie cechy.

W ciągu kilku miesięcy w Legnicy dałeś się poznać jako jeden z większych żartownisiów w drużynie. Opowiesz jakie kawały robisz kolegom?

- Ja żartownisiem? Pierwsze słyszę (śmiech). A tak poważnie, to czasami coś tam sobie pożartujemy w drużynie. Kiedyś w szatni leżały jakieś bezpańskie klapki, więc podpisałem je „Korcik 9”, jako Dawida Korta. Później musiał się do nich przyznać, a uwierzcie mi, nie wyglądały atrakcyjnie (śmiech).

Rotacja w zespole świadczy o dużej rywalizacji praktycznie na każdej pozycji. Jak wygląda to na treningach?

- Rotacja rzeczywiście jest duża, ale nie ma co się temu dziwić, bo mamy bardzo wyrównany zespół. Trener decyduje o tym, kto w danym tygodniu jest w najwyższej dyspozycji. Pamiętajmy też, że jesteśmy praktycznie nowym zespołem i każdy tydzień spędzony i przepracowany wspólnie działa na naszą korzyść. Jeżeli dołożymy jeszcze lepszą grę na wyjazdach, to sytuacja w tabeli będzie wyglądała coraz lepiej.

Po przerwie spowodowanej terminem reprezentacyjnym zagramy z Sandecją i Odrą. Zespół z Nowego Sącza lepsze mecze przeplata słabszymi, natomiast opolanie przełamali się w meczu z Bruk-Bet Termalicą.

- Uważam, że Sandecja jest dobrym zespołem. Warto zwrócić uwagę, że jest to drużyna grająca w innym ustawieniu niż reszta ligi, dlatego są nieprzewidywalni. Przyjadą na Stadion im. Orła Białego i nie będą mieli nic do stracenia. Takie mecze są najcięższe, ale znając nasz potencjał na własnym obiekcie, to spokojnie możemy powalczyć o trzy punkty. Odra Opole też jest niewygodnym rywalem, zresztą jak każdy w tej lidze. Nikt się przed nami nie położy i będzie trzeba po prostu wybiegać ten mecz. Ale oczywiście to my pojedziemy na mecz jako faworyt i mam nadzieję, że zgarniemy komplet punktów.

Ostatnim spotkaniem Miedzi przed przerwą zimową będzie pojedynek z Chrobrym Głogów. Miałeś okazję wystąpić w derbach naszego regionu, ale po przeciwnej stronie.

- Jeżeli chodzi o derby, to zawsze rządzą się swoimi prawami. W takich spotkaniach nie ma znaczenia ile miejsc i punktów dzieli zespoły w tabeli. Pamiętam jak będąc w Chrobrym mecze z Miedzią zawsze elektryzowały nas, jak i kibiców. Mam nadzieje, że losy najbliższego pojedynku przechylimy na nasza korzyść.


Sponsorzy

Sponsor Główny:
https://votum-sa.pl/
Sponsor Techniczny:
https://www.no10.pl/
Sponsor Strategiczny:
https://portal.legnica.eu/
Sponsor Oficjalny:
https://www.efortuna.pl/